Grand Theft Auto 6: nadzieja na ożywienie branży gier wideo w 2025 roku

Obecna sytuacja w branży gier wideo nie napawa optymizmem, gdyż środki oszczędnościowe prowadzą do zwolnień, zamykania studiów i anulowania gier, a w przygotowaniu jest bardzo niewiele dużych tytułów, które mogłyby wesprzeć sprzedaż. Według analityka branżowego Mata Piscatelli, GTA 6 może stać się niezwykle ważną premierą dla całej branży.

Niepewny rok 2024

Piscatella, pracująca dla firmy badawczej Circana, twierdzi, że rok 2024 nie będzie najlepszym rokiem dla branży gier, a całkowite wydatki mają spaść od 2% do 10%, w zależności od optymizmu wszystkich.

Zwraca uwagę na niepewność panującą obecnie w branży, zarówno jeśli chodzi o dane sprzedażowe, jak i prognozy na bieżący rok. Niepewność dotyczy sprzętu, zawartości i studiów deweloperskich. Tę niepewność potęgują dwa największe tytuły roku, Palworld i Helldivers 2, które odniosły nieoczekiwany sukces.

Czekanie na rok 2025

Skoro już mowa o nadchodzących tytułach, rok 2024 wydaje się nieco pusty, gdyż większość najbardziej oczekiwanych premier planowana jest najwcześniej na rok 2025. Piscatella zauważa, że ​​bieżący rok jest jednym z najbardziej niepewnych, jakich doświadczył, a ogłoszono niewiele gier, które go wspierają. Kontrastuje to z poprzednimi latami, w których spodziewano się już dużych nagłówków.

Optymizm na przyszłość

Pomimo trudności bieżącego roku Piscatella z optymizmem patrzy w przyszłość, w szczególności dzięki planowanej na 2025 rok dużej premierze: Grand Theft Auto 6. Według niego wydanie tej gry będzie miało kapitalne znaczenie dla branży, generując bezprecedensowy wzrost zainteresowania. Żadne inne wydanie nie było tak wyczekiwane, co wywierało znaczną presję na twórców gry.

Źródło: www.bing.com