Grand Theft Auto 6: Premiera, koszty, przecieki – wszystko, co musisz wiedzieć

Grand Theft Auto 6: Wszystko, co musisz wiedzieć o premierze, kosztach i przeciekach

Minęła pełna dekada od ostatniego ważnego wpisu w serii gier wideo Grand Theft Auto z otwartym światem, ale oczekiwanie może wreszcie się skończyć. Firma macierzysta Rockstar Games, Take-Two Interactive, powiedziała w środę podczas rozmowy z inwestorami, że ich plany na 2025 r. wyznaczą „nowe standardy w naszej branży”. I chwalili się, że w roku fiskalnym 2025 firma zgarnie „8 miliardów dolarów w rezerwacjach netto”. Słynne GTA 5 przyniosło Rockstar ponad 6 miliardów dolarów zarobków — i te fakty sprawiają, że fani i obserwatorzy branży spekulują, że GTA 6 może spaść już w święta 2024.

Co wiemy o GTA 6?

GTA 6 przywróci graczy do fikcyjnej wersji serii Miami: Vice City. Gracze mogą spodziewać się nowych metod mechaniki rozgrywki, powrotu pięciogwiazdkowego systemu „Wanted” oraz pierwszej kobiecej bohaterki w historii GTA. Ta ostatnia wiadomość została potwierdzona w profilu Bloomberga z lipca 2022 r., szczegółowo opisującym zmieniającą się kulturę w Rockstar, ale dalsze szczegóły wyłoniły się z materiału rozwojowego we wrześniowym przecieku.

Według jednego z analityków z Goldman Sachs, nowa gra ma już zarobić 1,7 miliarda dolarów. Z pewnością fani serii są spragnieni kolejnych plotek o GTA 6 od czasu, gdy bezprecedensowy wyciek we wrześniu ubiegłego roku rozpowszechnił w sieci dziesiątki filmów i zrzutów ekranu z potwierdzonej „konstrukcji” gry.

Kiedy wychodzi GTA 6?

Prawie wszystkie główne tytuły z serii Grand Theft Auto pojawiły się jesienią lub zimą w sam raz na okres świąteczny. Tak więc, jeśli prognozy zysków Take-Two mają być traktowane jako wskazówka, koniec 2024 roku jest najbliższy, w którym gracze mogą spodziewać się zdobycia kopii GTA 6.

Gdzie zostanie osadzona nowa gra?

Biorąc pod uwagę przecieki z września 2022 r., potwierdzone przez Rockstar jako autentyczne, gracze mają gwarancję powrotu do Vice City, lekko fabularyzowanej wersji Miami w Grand Theft Auto. Klipy w wycieku pokazywały liczne znaki drogowe i budynki identyfikujące lokalizację jako „Vice City”, a także samochody policyjne z napisem „VCPD”, wskazujące, że miejski wydział policji pojawi się w narracji. W odróżnieniu Grand Theft Auto Vice City, osadzona w 1986 roku, gracze GTA 6 będą doświadczać współczesnego kryminalnego półświatka skąpanej w słońcu metropolii.

Ile to będzie kosztować?

Sądząc po ostatnich cenach oferowanych przez Take-Two za inne tytuły gier z najwyższej półki: 70 USD. Tyle dyrektor generalny Take-Two, Zelnick, powiedział dziennikarzom, że w marcu 2021 r. będzie sprzedawana w sprzedaży detalicznej kolejna z głównych rat franczyzowych firmy, NBA 2K21.

Czego jeszcze możemy się spodziewać?

Od momentu wycieku, obecne imiona dwóch grywalnych postaci w GTA 6 to Jason i Lucia, i podobnie jak w GTA 5, gracze mogą na przemian grać nimi obiema. Jeden z filmów, który wyciekł, pokazał współczesnych Bonnie i Clyde’a z Vice City, którzy razem obrabowali restaurację. Gracz testowy kontrolował jedną z postaci