ekanie na oficjalne ogłoszenie premiery.

Rockstar Games zapowiada GTA 6 z nowymi standardami branży w 2025 roku

Minęła pełna dekada od ostatniego ważnego wpisu w serii gier wideo Grand Theft Auto z otwartym światem, ale oczekiwanie może wreszcie się skończyć. Firma macierzysta Rockstar Games, Take-Two Interactive, powiedziała w środę podczas rozmowy z inwestorami, że ich plany na 2025 r. wyznaczą „nowe standardy w naszej branży”. I chwalili się, że w roku fiskalnym 2025 firma zgarnie „8 miliardów dolarów w rezerwacjach netto”.

Słynne GTA 5 przyniosło Rockstar ponad 6 miliardów dolarów zarobków — i te fakty sprawiają, że fani i obserwatorzy branży spekulują, że GTA 6 może spaść już w święta 2024.

GTA 6 może odbywać się w fikcyjnej wersji Miami: Vice City

Według jednego z analityków z Goldman Sachs, nowa gra ma już zarobić 1,7 miliarda dolarów. Z pewnością fani serii są spragnieni kolejnych plotek o GTA 6 od czasu, gdy bezprecedensowy wyciek we wrześniu ubiegłego roku rozpowszechnił w sieci dziesiątki filmów i zrzutów ekranu z potwierdzonej „konstrukcji” gry.

Oto, co wiemy i może nam się tylko wydawać, że wiemy o GTA 6: GTA 6 przywróci graczy do fikcyjnej wersji serii Miami: Vice City. Fani zdesperowani, by dalej eksplorować świat serii GTA, skorzystali z generatorów obrazów AI, takich jak Midjourney, aby stworzyć makiety możliwych lokalizacji i scenariuszy dla nowej gry.

Kiedy premiera GTA 6?

Prawie wszystkie główne tytuły z serii Grand Theft Auto pojawiły się jesienią lub zimą w sam raz na okres świąteczny. Tak więc, jeśli prognozy zysków Take-Two mają być traktowane jako wskazówka, koniec 2024 roku jest najbliższy, w którym gracze mogą spodziewać się zdobycia kopii GTA 6.

Ale smutnym faktem jest to, że nikt tak naprawdę nie wie tego na pewno. Dyrektor generalny Take-Two Interactive, Strauss Zelnick, szybko zdementował plotki, jakoby ich miliardowe prognozy na 2025 rok były potwierdzeniem daty premiery GTA 6.

Gdzie zostanie osadzona nowa gra?

Biorąc pod uwagę przecieki z września 2022 r., potwierdzone przez Rockstar jako autentyczne, gracze mają gwarancję powrotu do Vice City, lekko fabularyzowanej wersji Miami w Grand Theft Auto.

Zrzuty ekranowe z przecieku przedstawiają postacie dzierżące smartfony i ubrane w nowoczesne ubrania. Jedna postać widziana w przeciekach wydaje się odnosić do morderstwa dyrektora generalnego LifeInvader, Jaya Norrisa, postaci zabitej przez Michaela De Santa, jednego z trzech bohaterów Grand Theft Auto V.

Ile będzie kosztować GTA 6?

Sądząc po ostatnich cenach oferowanych przez Take-Two za inne tytuły gier z najwyższej półki, cena może wynieść 70 USD.

Ta ostatnia wiadomość została potwierdzona w profilu Bloomberga z lipca 2022 r., szczegółowo opisującym zmieniającą się kulturę w Rockstar, ale dalsze szczegóły wyłoniły się z materiału rozwojowego we wrześniowym przecieku. Oprócz kradzieży i ogólnego łamania prawa gracze mogą spodziewać się nowych metod mechaniki rozgrywki, powrotu pięciogwiazdkowego systemu „Wanted” oraz pierwszej kobiecej bohaterki w historii GTA.

To wszystko, co wiadomo o GTA 6 do tej pory. Pozostaje nam cz