Grand Theft Auto 6: 50% posiadaczy PlayStation nie może grać

Grand Theft Auto 6: premiera potwierdzona

GTA 6: dla wielu fanów trudne oczekiwanie

Po potwierdzeniu daty premiery Grand Theft Auto 6 fanom czeka trudne oczekiwanie, zanim będą mogli zdobyć najnowszą część tej popularnej serii gier wideo. Według nowych danych nawet po zakończeniu oczekiwania w GTA 6 dla 50% posiadaczy PlayStation nie będzie można grać, przez co miliony graczy nie będą mogły cieszyć się tytułem.

Tak naprawdę połowa miesięcznych użytkowników PlayStation nadal korzysta z 11-letniej konsoli PS4. Spośród 118 milionów osób grających co miesiąc na PlayStation tylko 59 milionów przeszło na PlayStation 5. Niestety dla pozostałych 59 milionów Grand Theft Auto VI nie zostanie wydane na konsolę w dniu premiery.

Przyszłość GTA 6 na różnych platformach

Do tej pory Take-Two Interactive, spółka-matka Rockstar Games, potwierdziła jedynie premierę GTA 6 na PlayStation 5, Xbox Series. Rockstar Games potwierdziło, że Grand Theft Auto VI nie ukaże się w tym roku, a premiera na PS5 i Xbox Series X|S planowana jest na rok 2025.

Jeśli chodzi o wersję Grand Theft Auto VI na PC, dotychczas nie podano oficjalnego potwierdzenia. Dyrektor generalny Take-Two, Strauss Zelnick, zasugerował, że Rockstar Games prawdopodobnie zastosuje tę samą strategię wydawniczą, co poprzednie części serii Grand Theft Auto.

Cierpliwość nagrodzona dla fanów GTA

Kiedy wreszcie nadejdzie długo oczekiwana premiera, fani Grand Theft Auto będą czekać niesamowite 12 lat pomiędzy kolejnymi odsłonami tej hitowej serii. Potwierdzono, że Grand Theft Auto VI pojawi się na PlayStation 5 i Xbox Series

Oczekiwania wobec Grand Theft Auto VI są duże, a eksperci szacują, że kolejna część serii może pobić wszelkie rekordy sprzedaży. Poprzednia część, Grand Theft Auto V, nadal utrzymuje rekord najlepszego tygodnia otwarcia w historii gier wideo, osiągając ponad 1,15 miliarda dolarów wygenerowanych w pięć dni.

Nie ma wątpliwości, że nowa odsłona odniesie jeszcze większy sukces, biorąc pod uwagę niesłabnącą popularność serii i rozwój branży gier wideo.

Przegląd GTA 6

Dla tych, którzy nie śledzą najnowszych plotek, kolejna część popularnej serii Grand Theft Auto przeniesie graczy z powrotem do Vice City, które ostatni raz pojawiło się w Vice City Stories w 2006 roku. Rockstar Games potwierdziło wykorzystanie żeńskiej bohaterki, Lucii.

Niewiele ujawniono informacji na temat fabuły tej satyrycznej przygodowej gry akcji, ale powszechnie oczekuje się, że będzie ona zawierać dzikie przygody w fikcyjnym stanie Leonida, inspirowanym Florydą.

Źródło: www.gbnews.com