Gracze wściekli na cenę Grand Theft Auto 6: 150 euro

Od 10 lat fani GTA z niecierpliwością czekali na nową wersję, a nie tylko na aktualizacje GTA 5. Rockstar, twórca i wydawca gry, ciężko pracował, aby zapewnić nam grę, która spełnia wszystko, co stworzyliśmy z. słyszałem. Choć nadal nie ma pewności, kiedy w końcu będziemy mogli w nią zagrać, już krążą plotki na temat ceny tej nowej odsłony. Dexerto podaje, że szósta część tej sagi będzie kosztować 150 dolarów, czyli prawie 100 dolarów więcej niż poprzednia część.

Mieszane reakcje

Niektórzy nie mogli w to uwierzyć i twierdzili, że powinni zacząć oszczędzać już teraz, jeśli chcą sobie na to pozwolić. „Widzimy, że inflacja wymknęła się spod kontroli, jeśli GTA 6 ma zostać wydane za 150 dolarów” – powiedział jeden z fanów. Inny dodał: „Lepiej niech mnie teleportują do gry, jeśli chcą, żebym zapłacił 150 dolarów za GTA 6.” Trzeci powiedział: „Próbuję zrozumieć, dlaczego do cholery gra wideo ma kosztować 150 piłek. »

Nie wszystkich jednak te spekulacje przekonały. Jeden z nich powiedział: „Dlaczego wszyscy krążą z plotką, że GTA 6 będzie kosztować 150 dolarów? Zwariowałeś, jeśli myślisz, że sprzedają go za podwójną cenę standardową wynoszącą 70 dolarów. Być może w tej cenie uda się sprzedać edycję kolekcjonerską. Nie jest to gra podstawowa. »

Specjalne edycje, które należy wziąć pod uwagę

W momencie premiery GTA V kosztowało 59,99 dolarów. Była edycja specjalna sprzedawana za 79,99 USD i ekskluzywna edycja GameStop za 150 USD.

Niektórzy uważają, że te plotki o cenie 150 dolarów za GTA VI dotyczą podobnej edycji specjalnej i nie reprezentują ceny bazowej. Co ciekawe, wydawca Grand Theft Auto, Take-Two Interactive, ujawnił niedawno, gdzie jego zdaniem powinien zostać ustalony próg dla najlepszych gier. Podczas telekonferencji z inwestorami dyrektor generalny Strauss Zelnick powiedział, że nie spotkali się z dużą reakcją konsumentów na cenę 70 dolarów za gry AAA. „Obserwujemy, że konsumenci chcą ograniczyć swoje wydatki, koncentrując się albo na hitach kinowych, które naprawdę im się podobają, albo na stosunku jakości do ceny, a czasem na jednym i drugim” – powiedział (za pośrednictwem Kotaku). „A dobra wiadomość jest taka, że ​​mamy mnóstwo hitów kinowych i świetny katalog. »

Byłoby więc dość zaskakujące, gdyby po wydaniu tego stwierdzenia znacznie podnieśli cenę bazową.

Źródło: www.bing.com