GE15: Biznesmen odchodzi z GTA Putry, aby zakwestionować niezależność Sungai Buloh


PETALING JAYA: Były członek Parti Bumiputera Perkasa Malaysia (Putra) Syed Abdul Razak Syed Long Alsagoff mówi, że będzie kandydował jako niezależny kandydat na mandat parlamentarny Sungai Buloh w Selangor.

62-latek, makler giełdowy i dyrektor dwóch firm, ma nadzieję, że w 15. wyborach powszechnych (GE) będzie rywalizować przy użyciu kluczowego logo.

„Zawsze podążałem za swoim moralnym kompasem i wierzę, że mam zdolność do służenia” – powiedział Syed Abdul Razak.

„Dzisiejsza polityka Malezji zmierza w bardzo ponurym kierunku. Oferuję siebie jako kandydata do parlamentu, gdzie wyborcy będą moim szefem. Obowiązkiem posła do debaty nad prawami, które przyniosą korzyści ludziom” – dodał

Syed Abdul Razak zakwestionował miejsce w stanie Bukit Lanjan na bilecie Gerakan w GE14. Przegrał większością 40.233 głosów z Elizabeth Wong z PKR, choć szybko zaznaczył, że nie stracił depozytu.

Ojciec dwojga dzieci dołączył następnie do Putry. Partia jest kierowana przez Datuk Ibrahim Ali i jest częścią Gerakan Tanah Air (GTA), koalicji, której członkami są Pejuang i dwie inne partie.

„Ibrahim (Ali) zaproponował mi udział w konkursie Sungai Buloh w zeszłym roku. Putrze obiecano pięć miejsc dla Selangora w GE15, w tym Sungai Buloh – powiedział Syed Abdul Razak.

„Jednak Pejuang wrzucił mnie pod autobus. Dali Sungai Buloh komuś innemu i zaoferowali mi alternatywne miejsca.

„Poświęciłem dużo czasu i wysiłku, aby założyć tutaj bazę, więc rezygnuję z Putry ze skutkiem natychmiastowym i będę rywalizować jako niezależny” – powiedział podczas konferencji prasowej w sobotę (29 października) w swoim domu w Bandar Sri Damansara, Petaling Jaya.

Syed Abdul Razak wierzy, że jego wielojęzyczność, w tym znajomość kantońskiego i Hokkiena dzięki jego zmarłej chińskiej matce, a także fakt, że urodził się i wyhodował w Sungai Buloh, działa na jego korzyść.

Według niego Sungai Buloh ma około 158 000 wyborców, z których 68% to Malajowie. Oczekuje się, że zobaczymy co najmniej pięciorożną walkę. Ramanan Ramakrishnan z PKR jest jak dotąd jedynym znanym kandydatem.

Powiedział, że jeśli chodzi o kwestie, którymi zajmie się, jeśli zostanie wybrany, obejmuje środki łagodzące skutki powodzi na obszarach takich jak Kampung Kubu Gajah i sprawy gruntów w nowej wiosce Kampung Baru Sungai Buloh.

„Chcę też zmienić Ministerstwo Edukacji, aby nasz system edukacji, taki jak program nauczania i produkcja nauczycieli, opierał się na jakości, a nie ilości.

„Zamierzam ustanowić Sungai Buloh Charity Shield, fundusz ratunkowy inspirowany systemem brytyjskiego parlamentu. Ten fundusz, który będzie podlegał audytowi i można go odliczyć od podatku, będzie kierował pieniądze na cele socjalne ofiarom powodzi, pożarów lub innych sytuacji kryzysowych na podstawie zasług”.

Syed Abdul Razak dodał, że ogłosi swój manifest i strategię kampanii po Dniu Nominacji 5 listopada.

Źródło : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=635e6063a2464a949128123d53d5f6eb&url=https%3A%2F%2Fwww.thestar.com.my%2Fnews%2Fnation%2F2022%2F10%2F29%2Fge15-businessman-quits-gta039s-putra-to-contest-sungai-buloh-as-independent&c=10010926819667882061&mkt=fr-fr