Florida Joker żąda od Rockstara 10 milionów dolarów za GTA 6

„Florida Joker” żąda od Rockstar Games 10 milionów dolarów za wykorzystanie jego wizerunku w GTA 6

Nowy zwrot w sprawie „Florida Joker” przeciwko Rockstar Games: tym razem domaga się on 10 milionów dolarów odszkodowania za zniesławienie jego postaci, a także za ból i cierpienie, którego doznał od czasu wykorzystania jego „wizerunku” w Grand Kradzież samochodu 6.

Jeśli studio odmówi, grozi wyciągnięciem Ariona Kurtaja z więzienia i połączeniem z nim sił w celu przeprowadzenia kolejnego włamania do firmy. 18-letni haker, który ujawnił kod źródłowy, zawartość i materiały filmowe GTA 6, został niedawno skazany za swoje czyny na dożywocie w szpitalu.

Florida Joker podtrzymuje swoje żądania

W swoim najnowszym filmie Sullivan ubrany w pomarańczowy więzienny mundur mówi, że nie może nawet zjeść pizzy, żeby ludzie nie podchodzili do niego i nie prosili o zdjęcia. Twierdzi także, że rozgłosił GTA 6 i sugeruje, że jest odpowiedzialny za rekordowy sukces jego zwiastuna, który stał się najczęściej oglądanym filmem o grach w ciągu 24 godzin od premiery, a także najbardziej lubianym zwiastunem rozrywki na platformie.

Od czasu premiery zwiastuna GTA 6 „Florida Joker”, którego prawdziwe nazwisko to Lawrence Sullivan, stał się solą w oku Rockstar Games. Sytuacja zaczęła się, gdy niedługo po premierze zwiastuna Sullivan zagroził deweloperowi pozwem, twierdząc, że firma wykorzystała jego wizerunek bez pytania o zgodę dla jednego z bohaterów gry.

Sullivan twierdził, że po premierze zwiastuna stał się celem nękania w Internecie i zażądał od Rockstar Games wypłaty mu odszkodowania. Jego pierwszym żądaniem było to, aby studio zapłaciło mu 2 miliony dolarów, które później zwiększył do 5 milionów dolarów, zanim ustalił ostateczne żądanie na 10 milionów dolarów.

Nieprawdopodobne roszczenia

Biorąc pod uwagę schemat ustalony w ciągu ostatnich kilku miesięcy, bardziej prawdopodobne jest, że Sullivan powróci z nowym zestawem żądań i nowym terminem zapłaty „swoich” pieniędzy przez Rockstar Games. Wygląda na to, że Sullivan rozkoszuje się nową chwałą, jaką przyniosło podobieństwo między nim samym a postacią ze zwiastuna GTA 6.

Naszym zdaniem podejmuje słuszną decyzję, nie składając prawdziwego pozwu przeciwko Rockstar Games. Nie ma szans na wygranie tej bitwy, zwłaszcza że Lindsay Lohan, która miała więcej środków i pieniędzy, przegrała dwa podobne procesy sądowe, twierdząc, że na jej podstawie powstała postać z GTA V. To samo dotyczy aktorki reality show Karen Graven, której pozew również został oddalony po tym, jak twierdziła, że ​​Antonia Bottino, postać z GTA V, była na niej wzorowana.

Niezależnie od poczynań Sullivana fani GTA z niecierpliwością czekają na tytuł i ciekawie będzie zobaczyć, czy sprosta on oczekiwaniom.

Data premiery GTA 6

Premiera GTA 6 na PlayStation 5 i Xbox Series X/S zaplanowana jest na rok 2025, a wersja na PC – w dalszej części roku 2026.

Źródło: www.bing.com