Florida Joker żąda od Rockstar 10 milionów dolarów za podobieństwo do GTA 6

Florida Joker żąda od Rockstar Games 10 milionów dolarów za wykorzystanie jego wizerunku w GTA 6

Joker z Florydy powraca i tym razem domaga się od Rockstar Games odszkodowania w wysokości 10 milionów dolarów. Twierdzi, że padł ofiarą zniesławienia charakteru oraz cierpień od czasu użycia jego „wizerunku” w Grand Theft Auto 6.

W obliczu odmowy studia grozi, że wyciągnie Ariona Kurtaja z więzienia i połączy siły z nim, aby ponownie zhakować firmę. Niedawno skazano 18-letniego hakera, skazanego na dożywocie za wyciek kodu źródłowego, zasobów i obrazów podczas tworzenia GTA 6.

Ostatnie ostrzeżenie Jokera z Florydy

W swoim najnowszym filmie Sullivan ubrany w pomarańczowy więzienny kombinezon twierdzi, że nie może nawet zjeść pizzy, żeby ludzie nie podchodzili do niego i nie prosili o zdjęcia. Twierdził także, że rozgłosił GTA 6 i zasugerował, że jest odpowiedzialny za bezprecedensowy sukces zwiastuna, który stał się najczęściej oglądanym filmem o grach w ciągu 24 godzin od premiery, a także zwiastunem – najbardziej lubianą reklamą rozrywkową wszechczasów w serwisie Platforma.

Odkąd Rockstar Games wypuściło zwiastun GTA 6, Florida Joker, a właściwie Lawrence Sullivan, przyprawia firmę o ból głowy. Problem zaczął się, gdy niedługo po premierze zwiastuna Sullivan zagroził deweloperowi pozwem, twierdząc, że firma wykorzystała jego wizerunek bez uzyskania jego zgody w przypadku jednej z postaci w grze.

Sullivan twierdził, że po premierze zwiastuna stał się celem nękania w Internecie i zażądał od Rockstar Games wypłaty mu odszkodowania. Jego pierwszym żądaniem było to, aby studio zapłaciło mu 2 miliony dolarów, które później zwiększył do 5 milionów dolarów, zanim zwrócił się do ostatecznego żądania w wysokości 10 milionów dolarów.

Mało prawdopodobne pozew przeciwko Rockstar Games

Naszym zdaniem postępuje słusznie nie pozywając Rockstar Games. Nie ma szans na wygranie tej bitwy, zwłaszcza że Lindsay Lohan, która miała więcej zasobów i pieniędzy, przegrała dwa podobne procesy sądowe, twierdząc, że na jej podstawie powstała postać z GTA V. To samo tyczy się aktorki reality show Karen Graven, której skarga również została oddalona po tym, jak stwierdziła, że ​​Antonia Bottino, postać z GTA V, była na niej wzorowana.

Niezależnie od tego, pomimo szaleństw Sullivana, fani GTA z niecierpliwością czekają na grę i ciekawie będzie zobaczyć, czy sprostała oczekiwaniom. Premiera GTA 6 na PlayStation 5 i Xbox Series X/S zaplanowana jest na rok 2025, a wersja na PC w roku 2026.

Źródło: www.bing.com