„Florida Joker rezygnuje z ścigania Rockstara na rzecz GTA 6, ale chce otrzymać zapłatę za głosowanie tej postaci”

Saga Florida Joker przeciwko Rockstar

Joker z Florydy powraca, ale tym razem, aby powiedzieć Rockstar, że nie będzie już pozywać postaci z GTA 6. Zamiast tego bardzo chciałby użyczyć tej postaci swojego głosu.

Historia zaczyna się od Lawrence’a Sullivana, zwanego Florida Joker, który zagroził, że pozwie dewelopera Rockstar Games w związku ze zwiastunem GTA 6, jeśli nie otrzyma zapłaty. Akcja GTA 6 rozgrywa się w stanie Leonida, wersji Florydy stworzonej przez Rockstar, a po premierze hitowego zwiastuna fani zauważyli kilka odniesień do rzeczywistych wydarzeń, w tym coś, co wyglądało na nawiązanie do Sullivana. Wersja postaci z GTA 6 jest nieco inna, ale podobieństwa są niezaprzeczalne, czego Sullivan nie umknął uwadze.

We wczesnym filmie TikTok Sullivan pojawił się z włosami ufarbowanymi na fioletowo, aby bardziej przypominały postać z GTA 6. Zażądał od Rockstar Games wielomilionowego odszkodowania za pojawienie się postaci w zwiastunie. Jednak później stwierdził, że nie pozwie Rockstara, ale nadal czeka na ich ruch.

Dziwaczne żądania porozumienia

Sullivan wyraził chęć użyczenia swojego głosu postaci z GTA 6, wzięcia udziału w spotkaniach z fanami po premierze gry i zarobienia znacznych sum pieniędzy. Na jego nieszczęście wydaje się mało prawdopodobne, aby Rockstar Games spełnił te żądania.

Ostrzeżenie od profesjonalistów z branży gier wideo

Autorytatywne głosy w branży, takie jak Roger Clark, aktor głosowy głównego bohatera Red Dead Redemption 2, ostrzegały Sullivana przed zmierzeniem się z Rockstarem, podkreślając znaczenie wykorzystania nagłego rozgłosu, jaki przyniósł zwiastun GTA 6.

Przyszły rozwój GTA 6

Zwiastun GTA 6 pobił rekordy wyświetleń na YouTube i wywołał wiele teorii wśród fanów oczekujących na premierę gry w 2025 roku. Wygląda na to, że oczekiwanie na PC będzie jeszcze dłuższe. Niedawne oświadczenie dyrektora generalnego Ubisoftu sugeruje, że premiera GTA 6 może nastąpić po marcu 2025 roku.

Źródło: www.ign.com