FLNG Gimi opuszcza stocznię Seatrium i przechodzi do GTA

Golar LNG: Wylot FLNG Gimi do węzła GTA BP offshore w Mauretanii i Senegalu

Golar LNG Limited („Golar”) ma przyjemność ogłosić, że FLNG Gimi wypłynął ze stoczni Seatrium w Singapurze dzisiaj, 19 listopada 2023 r. FLNG Gimi płynie obecnie o własnym napędzie, wspierany przez eskortę holownika, kierując się do Greater Hub Tortue Ahmeyim („GTA”) zbudowany specjalnie przez BP u wybrzeży Mauretanii i Senegalu. Oczekuje się, że podróż potrwa około 60 dni, włączając postoje na tankowanie na Mauritiusie przed okrążeniem Przylądka Dobrej Nadziei oraz w Namibii przed przybyciem. Po przybyciu na miejsce FLNG Gimi powiadomi BP, że jest gotowy do zadokowania i podłączenia do hubu, co powinno natychmiast rozpocząć przepływy pieniężne wynikające z umowy w ramach 20-letniej umowy najmu i eksploatacji.GTA.

Oświadczenie Karla-Fredrika Staubo, dyrektora generalnego Golar

Karl-Fredrik Staubo, dyrektor generalny Golar, powiedział: „Golar jest zadowolony z zakończenia przebudowy FLNG Gimi. Chcielibyśmy podziękować firmom Seatrium, Black and Veatch i innym dostawcom za kolejną udaną dostawę FLNG. Gdy Gimi wkrótce rozpocznie działalność, Golar podwoi swoją flotę operacyjną FLNG i zwiększy całkowitą zainstalowaną zdolność skraplania do 5,1 miliona ton rocznie. Z niecierpliwością czekamy na uruchomienie FLNG Gimi i kontynuację długoterminowej współpracy z BP, Kosmos oraz krajowymi koncernami naftowo-gazowymi Mauretanii i Senegalu. Jako wiodący niezależny właściciel i operator jednostek FLNG na całym świecie dążymy do umożliwienia monetyzacji sprawdzonych i atrakcyjnych złóż gazu dzięki naszemu mocnemu bilansowi operacyjnemu, atrakcyjnym wydatkom inwestycyjnym na tonę zdolności skraplania oraz jednemu z najbardziej efektywnych w branży emisji na tonę LNG wytworzony. »

Wypowiedzi prognozujące

Niniejsza informacja prasowa zawiera stwierdzenia wybiegające w przyszłość (w rozumieniu art. 21E Ustawy o giełdzie papierów wartościowych z 1934 r., z późniejszymi zmianami). Wszystkie stwierdzenia, inne niż fakty historyczne, które odnoszą się do działań i zdarzeń, które mogą wystąpić w przyszłości, są stwierdzeniami wybiegającymi w przyszłość. Słowa takie jak „może”, „może”, „powinno”, „przyszłość”, „planować”, „przewidywać”, „zamierzać”, „prognozować”, „wierzyć”, „szacować”, przewidywać, „proponować”, „potencjalny”, „kontynuuj” lub zaprzeczenie tych terminów i podobnych wyrażeń mają na celu identyfikację takich stwierdzeń wybiegających w przyszłość. Te stwierdzenia dotyczące przyszłości wiążą się z licznymi ryzykami i niepewnościami, które mogą spowodować, że rzeczywiste wyniki będą się różnić od tych wyrażonych lub sugerowanych w takich stwierdzeniach.

Nie należy nadmiernie polegać na stwierdzeniach dotyczących przyszłości, które są aktualne jedynie na dzień publikacji niniejszego komunikatu prasowego. Golar LNG Limited nie ma obowiązku publicznego aktualizowania jakichkolwiek stwierdzeń dotyczących przyszłości, z wyjątkiem przypadków wymaganych przez obowiązujące prawo.

Hamilton na Bermudach

19 listopada 2023 r

Zapytania: Golar Management Limited: +44 207 063 7900 Stuart Buchanan

Informacje te podlegają wymogom ujawniania zgodnie z sekcją 5-12 norweskiej ustawy o obrocie papierami wartościowymi.

Źródło: www.bing.com