Firma macierzysta GTA ma 62 gry, które pojawią się w marcu 2024 r.


W ramach raportu zysków Take-Two firma ujawniła, że ​​planuje wydać aż 62 gry do końca roku obrotowego 2024, czyli marca 2024 roku.

Gry te zostały wymienione na slajdzie dotyczącym przygotowań Take-Two FY22-24. Zawiera 23 tytuły „Immersive Core”, sześć gier „Independent” z wytwórni Private Division, 20 gier mobilnych, 4 gry „Mid Core” i dziewięć „nowych wersji wcześniej wydanych tytułów”. Możesz zobaczyć definicje tych pięciu kategorii według Take-Two wymienione poniżej.

Slajd zawiera ważne zastrzeżenie, które wyjaśnia, że ​​jest to tylko „migawka” istniejącego procesu rozwoju Take-Two. Nie wszyscy muszą być przejrzani do wydania. „Prawdopodobne jest, że niektóre z tych tytułów nie zostaną opracowane po ukończeniu lub niektóre mogą zostać opóźnione, a my możemy również dodać nowe tytuły do ​​naszej listy” – powiedział Take-Two.

Jako przykład, że Take-Two nie doczekało się zakończenia każdej gry, firma właśnie ogłosiła, że ​​anulowała niezapowiedzianą grę z powiązanymi kosztami w wysokości 53 milionów dolarów.

Take-Two ma w planach wiele nowych gier

Aby pomóc w realizacji ambitnych planów Take-Two, w ostatnich latach firma zwiększała zatrudnienie. Przez ostatni rok Take-Two zatrudniało 5046 pracowników studia deweloperskiego, a liczba ta stale rośnie w ostatnich latach.

Ludzie naturalnie zastanawiają się, czy podobno Grand Theft Auto 6 może znaleźć się wśród nowych gier Take-Two, które pojawią się w ciągu najbliższych kilku lat, ale firma nie wspomniała o tym.

Liczba pracowników działu rozwoju Take-Two stale rośnie
Liczba pracowników działu rozwoju Take-Two stale rośnie

Z innych wiadomości, Take-Two opóźniło produkcję 2K Marvel’s Midnight Suns od dewelopera XCOM, firmy Firaxis. Firma ujawniła również, że GTA V sprzedało się teraz w 155 milionach egzemplarzy, podczas gdy sprzedaż Red Dead Redemption 2 wzrosła do 39 milionów.

Definicje

  • Wciągający rdzeń: Tytuły, które mają najgłębszą rozgrywkę i najwięcej godzin zawartości. Przykładami są nasze kluczowe serie sportowe (takie jak PGA 2K i NBA 2K), a także Grand Theft Auto i Red Dead Redemption (by wymienić tylko kilka).
  • Niezależny: Premiery dywizji prywatnej.
  • Mobilny: Dowolny tytuł wydany na platformę mobilną.
  • Środkowy rdzeń: Tytuły, które są albo tytułami zręcznościowymi (np. WWE Battlegrounds), albo grami, które mają wiele godzin rozgrywki, ale nie w takim stopniu, jak wciągający tytuł podstawowy.
  • Nowe iteracje poprzednich wydań: Obejmuje to porty i zremasterowane tytuły. Sequele nie mieszczą się w tej kategorii.Source : https://www.gamespot.com/articles/gta-parent-company-has-62-games-coming-by-march-2024/1100-6497686/?ftag=CAD-01-10abi2f