Film Grand Theft Auto z udziałem Eminema był w trakcie prac, ale oto, co się stało


Film Grand Theft Auto z udziałem Eminema był w trakcie prac, ale oto, co się stało

Mógł powstać film Grand Theft Auto z Eminemem w roli głównej, ale Rockstar Games odmówiło.

Weteran branży gier, Kirk Ewing, przyjaciel współzałożycieli Rockstar, Sama i Dana Houserów, powiedział Najwspanialsza gra Bugzy’ego Malone’a podcast, że agent z Hollywood przyszedł do niego z umową, za pośrednictwem BBC.

Ewing powiedział, że producent z Los Angeles zwrócił się kiedyś do niego z ofertą 5 milionów dolarów na zakup praw do Grand Theft Auto kierowanego przez Eminema, z Top Gun sternik Tony Scott na fotelu reżysera. Jednak Sam Houser powiedział agentowi, że „nie są zainteresowani”.

GTA zostało wydane w 2001 roku na Playstation 2, a pionierski tytuł położył podwaliny pod resztę serii i naśladowców, którzy mieli nadejść.

W tym samym roku album Eminema Marshall Mathers LP był jednym z najszybciej sprzedających się albumów studyjnych w Stanach Zjednoczonych. Raper właśnie zakończył zdjęcia do swojego debiutanckiego filmu 8 mil – film na wpół biograficzny.

„W tym momencie”, wyjaśnił Ewing, „wycofali się z jakiejkolwiek rozmowy na temat kręcenia filmu, kiedy zdali sobie sprawę, że franczyza medialna, którą mieli, była większa niż jakikolwiek inny film, który miał miejsce w tamtym czasie”.

Kirk, którego gra State of Emergency została wydana przez Rockstar, mówi, że Housersi rozmawiali o powiązaniu filmowym mniej więcej w czasie, gdy GTA 3 szturmem podbiło świat.

Wspominając incydent, Ewing powiedział podcastowi, że agent wytropił Sama Housera w hotelu, gdzie obaj zostali do późna, aby omówić możliwość zrobienia filmu GTA. „Myślę, że w tamtym momencie Sam wciąż myślał, że może to być coś, co chciałby zrobić” — wyjaśnił.

Wspomniał również, że o godzinie 04:00 zadzwonił do niego producent z Los Angeles z ofertą. Kirk wspomina: „Powiedział:„ Kirk, mamy Eminema w roli głównej, a to film Tony’ego Scotta – 5 milionów dolarów na nosie. Czy jesteś zainteresowany?’

„Zadzwoniłem do Sama i powiedziałem:„ Posłuchaj tego. Chcą, żeby Eminem zagrał w filmie Grand Theft Auto, a reżyserował Tony Scott”.

„A on powiedział:„ Nie zainteresowany ”.”Źródło : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=63761b5aa2a049aa92aa153fa8bc8ce4&url=https%3A%2F%2Fwww.thenews.com.pk%2Flatest%2F1010856-eminem-starrer-grand-theft-auto-movie-was-in-the-works-but-heres-what-happened&c=3406730057762372268&mkt=fr-fr