Film „Grand Theft Auto” z Eminemem w roli głównej odrzucony przez Rockstar Games


Eminem na premierze „Southpaw” w Nowym Jorku 20 lipca 2015 r.
Reuters/Andrew Kelly

KLUCZOWE PUNKTY

  • Założyciele Rockstar Games odrzucili film „Grand Theft Auto” z Eminemem, mówi ich przyjaciel Kirk Ewing
  • Twórca „State of Emergency” twierdził, że bracia Houser „nie byli zainteresowani”
  • Rockstar Games potwierdziło prace nad „GTA VI” na początku tego roku

Rockstar Games odrzuciło ofertę filmu „Grand Theft Auto” z Eminemem w roli głównej, jak twierdzi osoba poufna.

Twórca „State of Emergency”, Kirk Ewing, przyjaciel założycieli Rockstar Games, Sama i Dana Houserów, powiedział podcastowi BBC „Bugzy Malone’s Grandest Game”, że niezidentyfikowany agent z Hollywood zwrócił się do niego ponad dwie dekady temu z ofertą 5 milionów dolarów za prawa do filmu „GTA”, w którym wystąpi raper.

Ewing twierdził, że agent powiedział, że film wyreżyseruje Tony Scott, reżyser hitu Top Gun, w którym wystąpił Tom Cruise. Ale Sam odrzucił ofertę, według weterana branży gier wideo.

Ewing przypomniał sobie, jak śledził Sama w hotelu, gdzie obaj zostali do późna, aby przedyskutować możliwość nakręcenia filmu „GTA”.

„Myślę, że w tamtym momencie Sam wciąż myślał, że może to być coś, co chciałby zrobić” – powiedział Ewing w podcastie.

Twierdził, że zadzwonił do niego producent z Los Angeles z ofertą.

„Powiedział:„ Kirk, mamy Eminema w roli głównej, a to film Tony’ego Scotta – 5 milionów dolarów na nosie. Jesteś zainteresowany? ”- wspomina. „[Then] Zadzwoniłem do Sama i powiedziałem: „Posłuchaj tego. Chcą, żeby Eminem zagrał w filmie „Grand Theft Auto”, a reżyserował Tony Scott, a on powiedział: „Nie jestem zainteresowany”.

Ewing powiedział, że był to ostatni raz, kiedy obaj bracia „dyskutowali” o przeniesieniu „GTA” na duży ekran.

„W tym momencie wycofali się z jakiejkolwiek rozmowy o zrobieniu filmu, kiedy zdali sobie sprawę, że franczyza medialna, którą mieli, była większa niż jakikolwiek film, który miał miejsce w tamtym czasie” – podsumował.

International Business Times nie mógł niezależnie zweryfikować roszczeń.

Według Ewinga, oferta pojawiła się, gdy Houserowie rozmawiali o powiązaniu filmowym po wydaniu „GTA 3” w 2001 roku.

Jak donosi BBC, trzecia część serii „GTA” stała się hitem, kładąc „podstawy” pod resztę serii.

W tym samym roku 50-letni Eminem osiągnął dwa kamienie milowe w swojej karierze. Jego bijący rekordy album „Marshall Mathers” stał się wówczas najszybciej sprzedającym się albumem studyjnym w Stanach Zjednoczonych, a on zakończył zdjęcia do na wpół biograficznego filmu „8 Mile”, luźno opartego na jego historii i wczesnych dni jego rapowej kariery.

„GTA 5” stało się najlepiej sprzedającą się grą wideo w branży w 2013 roku, bijąc co najmniej siedem rekordów Guinnessa w ciągu 24 godzin. Pięć lat później został również uznany przez MarketWatch za najbardziej dochodowy produkt rozrywkowy wszechczasów, pobijając rekordowe filmy, takie jak „Avatar” z 2009 roku, pierwszy film, który przekroczył 2,9 miliarda dolarów w kasie na całym świecie.

Rockstar Games potwierdziło na początku tego roku, że „GTA 6” jest we wczesnej fazie rozwoju.

„Przy każdym nowym projekcie, który rozpoczynamy, naszym celem jest zawsze znaczne przekroczenie tego, co osiągnęliśmy wcześniej – i z przyjemnością potwierdzamy, że aktywny rozwój kolejnej części serii Grand Theft Auto jest już w toku” – ogłosiło studio poprzez oświadczenie wydane za pośrednictwem swojej oficjalnej strony internetowej, przed dodaniem, że fani powinni być na bieżąco z kolejnymi aktualizacjami.

Chociaż studio nie podało jeszcze dokładnej daty premiery, krążyły plotki, że może nadejść do 2024 lub 2025 r., donosi BBC.

We wrześniu do sieci wyciekły materiały filmowe z wczesnych etapów rozwoju gry, ale Rockstar Games stwierdziło, że nie będzie to miało żadnego „długofalowego wpływu” na plany związane z tytułem.

Film „Grand Theft Auto” mógł się nie przebić, ale kilka gwiazd, w tym Samuel L. Jackson, Ray Liotta, Ricky Gervais i Frankie Boyle, było częścią obsady różnych sequeli „GTA”.

Raper „Lose Yourself” pojawił się także w ścieżce dźwiękowej gry. Wystąpił w singlu Dr. Dre nagranym dla dodatku „GTA Online”.

eminema bonnaroo
Mówi się, że Eminem występujący na MTV Movie Awards w Nokia Theatre 13 kwietnia 2014 roku w Los Angeles, zagra na festiwalu Bonnaroo 2018.
Fredericka M. Browna/Getty ImagesŹródło : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=6374606b751442e5b9e661e8bcd2f244&url=https%3A%2F%2Fwww.ibtimes.com%2Fgrand-theft-auto-movie-starring-eminem-rejected-rockstar-games-3636420&c=5130858618582420388&mkt=fr-fr