FBI donosi, że wyciek GTA 6 zhakował Rockstar Games i Uber


Federalne Biuro Śledcze donosi, że haker zaangażowany w atak na Ubera może być również odpowiedzialny za ogromny wyciek GTA 6, który miał miejsce w weekend.

W niedzielę, 18 września, miał miejsce jeden z najbardziej znaczących przecieków gier wideo w historii tego medium, kiedy na GTAForums.com zrzucono ponad 90 filmów z rozgrywki z nadchodzącego tytułu Rockstar Games GTA 6.

Podczas gdy fani początkowo byli sceptyczni – wielu twierdziło, że jakość wizualna nie była tak dopracowana, jakiej oczekiwali od GTA 6 – Rockstar Games później potwierdziło, że przecieki były w rzeczywistości prawdziwe. Podczas gdy twórcy stwierdzili, że nie wpłynie to na planowaną datę premiery tytułu, przeciek starał się wynegocjować umowę z Rockstar i/lub Take Two.

W oficjalnym oświadczeniu opublikowanym na Twitterze gry Rockstar potwierdziły, że przecieki były częścią „włamania do sieci”, a do plików udostępnionych w Internecie nielegalnie uzyskała dostęp osoba trzecia.

FBI bada 16-letniego hakera GTA 6

Zgodnie z postem w Uber Newsroom, FBI i Departament Sprawiedliwości USA prowadzą obecnie śledztwo w sprawie podobnego cyberataku na Ubera. Doniesiono, że ten sam atakujący jest odpowiedzialny za wycieki GTA 6.

W poście czytamy: „W weekend pojawiły się również doniesienia, że ​​ten sam aktor włamał się do producenta gier wideo Rockstar Games”.

Stwierdzono również, że prawdopodobnie atakujący należy do grupy hakerskiej znanej jako Lapsus$, która jest odpowiedzialna za nielegalny dostęp do plików firm Microsoft, Cisco, Samsung, Nvidia i Okta.

Według raportu The Gamer, administrator forum hakerskiego Breached twierdzi, że sprawca ma dopiero 16 lat. Pompompurin twierdzi, że mimo wieku młodzieńczego haker był w przeszłości aresztowany za podobne przestępstwa i jest liderem wspomnianej grupy Lapsus$.

Post na forum nie zawierał prawdziwego nazwiska hakera, a jedynie, że w sieci występuje on pod pseudonimem „Biały”. Dalsze szczegóły dostarczone przez pompompurin były zgodne z opisem włamania w Uber Newsroom, w tym wcześniejszymi cyberprzestępstwami, które rzekomo popełnili.Źródło : https://www.dexerto.com/gta/fbi-investigating-reports-gta-6-leaker-hacked-rockstar-games-and-uber%25EF%25BF%25BC-1935759/