Fani i modderzy spieszą się, aby zrozumieć, co to oznacza dla GTA 5.

Wyciek kodu źródłowego GTA 5: jakie skutki?

Kod źródłowy GTA 5 został upubliczniony w ostatnią Wigilię Bożego Narodzenia, ponad rok po pierwotnym zdobyciu go przez hakerów. Modderzy stworzyli już własne, niestandardowe wersje GTA 5 w oparciu o ten kod, a teraz cała społeczność rozważa konsekwencje tego dla przyszłości gier w otwartym świecie.

Kod źródłowy GTA 5 jest swobodnie dostępny

Większość informacji na temat tego wycieku pochodzi z dyskusji społecznych w mediach społecznościowych, z których wiele, co nie jest zaskoczeniem, jest dość sprzecznych. Jedyne, co wydaje się pewne, to to, że kod źródłowy GTA 5 wyciekł we wrześniu 2022 r. wraz ze wszystkimi obrazami GTA 6. Kod źródłowy GTA 5 był wymieniany prywatnie pomiędzy twórcami cheatów a innymi piratami od tego czasu i jest teraz dostępny tylko za pośrednictwem publiczne pobieranie, które rozpoczęło się 24 grudnia – oczywiście wydawca Take-Two publikuje powiadomienia o usunięciu.

Modderzy szybko zaczęli bawić się tym kodem źródłowym i w ciągu zaledwie kilku dni filmy przedstawiające niestandardową wersję GTA 5 były już w Internecie. Teoretycznie takie ujawnienie kodu źródłowego mogłoby zamienić GTA 5 w raj dla modderów. Ponieważ elementy składowe gry są dostępne dla każdego, nie powinno być ograniczeń co do rodzajów modyfikacji, które mogą teraz pojawić się w GTA 5.

Wyzwania na przyszłość gry

Problem w tym, że Take-Two zajęło już dość wrogie stanowisko wobec modów i z pewnością spodziewam się, że firma będzie jeszcze bardziej agresywna w usuwaniu modów zbudowanych z kodu źródłowego, który został uzyskany i rozpowszechniony nielegalnie. Twórcy Rockstar mieli rację, krytycznie oceniając wpływ wycieków na ich pracę i wątpię, czy będzie dużo dobrej woli wobec modów powstałych w wyniku tych wycieków.

Nie wydaje się jednak, aby ten wyciek miał duży wpływ na scenę oszukiwania w GTA 5. Jak zauważa długoletni członek społeczności Rockstar, Tez2, ten kod jest dostępny dla niektórych twórców cheatów od 2022 roku, a Rockstar opracował swoje nowsze działania zapobiegające oszustwom, mając na uwadze te wady.

Istnieje już wiele klasycznych modów do GTA 5.

Źródło: www.bing.com