Fani GTA 3, Vice City i San Andreas wykorzystują recenzje Steam, aby zachęcić ludzi do kupowania oryginałów, zanim Rockstar usunie je w przyszłym tygodniu


W tym tygodniu Rockstar ogłosił najgorzej strzeżony sekret w grach: remastery Grand Theft Auto 3, Vice City i San Andreas.

W ten sposób Rockstar potwierdził swój plan usunięcia oryginałów ze wszystkich cyfrowych sprzedawców na PC i konsolach od przyszłego tygodnia, zastępując je Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition w wielu witrynach sklepowych.

Decyzja o usunięciu tych klasyków jest ciosem dla ochrony gier wideo i oczywiście zła dla wyboru graczy, ale wydaje się mało prawdopodobne, że Rockstar ustąpi w tej sprawie – w każdym razie nie w najbliższym czasie.

Zagrajmy w Grand Theft Auto 3 – spóźnienie na imprezę.

I tak fani gromadzili się w recenzjach Steam, aby sugerować ludziom kupowanie oryginałów teraz, zanim stracą swoją szansę – potencjalnie na zawsze.

„Upewnij się, że twoja dupa jest właścicielem trylogii, zanim zostanie wyrzucona ze Steam”, napisał Pink Diamond w jednej recenzji GTA 3 Steam.

„Kup to, zanim zostanie wycofane z listy w przyszłym tygodniu”, powiedział GrunkleBran w recenzji Steam w Vice City.

„Kup go, zanim zostanie usunięty” – powiedział użytkownik parku w recenzji Steam w San Andreas.

Fani, którzy już posiadają te gry, również używają recenzji Steam, aby pożegnać się. Szczególnie wyróżniał się jeden z użytkowników Steam z niesamowitymi 2780 godzinami w San Andreas:

„Muszę powiedzieć, że przez cały czas wkładałem w tę grę speedrunning, modowanie i tak dalej, że jest to najlepsza, jaką kiedykolwiek miałem grając w grę GTA, ta gra wiele dla mnie znaczy ze świetną historią, dobrym światem i mnóstwem rzeczy do zrobienia i znalezienia.”

„Żegnaj, stary przyjacielu” – napisał użytkownik Steam Dime w recenzji GTA 3. „Rockstar usunie cię ze Steam, aby Definitive Edition mógł dla nich zarabiać. Dzięki za wspomnienia…”

GTA 3 ma 20 lat, Vice City 19 lat, a San Andreas 17 lat. Wersje gier dostępne do pobrania teraz na Steam, PlayStation Store i Xbox Marketplace nie są prawdziwymi oryginałami. Na przykład wersja San Andreas, którą można kupić w sklepie z plikami do pobrania Xbox, to wersja na Xbox 360, którą można odtwarzać na Xbox One oraz Xbox Series X i S dzięki kompatybilności wstecznej. Wersja Vice City dostępna do pobrania w PlayStation Store to wersja na PlayStation 2 przekonwertowana do działania na PlayStation 4. Aby uzyskać prawdziwie oryginalne wrażenia, potrzebujesz PS2 i fizycznej kopii każdej gry, a Rockstar nic nie robi dalej tydzień może uniemożliwić ludziom korzystanie z serwisu eBay.

W ogłoszeniu Rockstar podał, że Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition będzie dostępne na PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X i S, Xbox One, Nintendo Switch oraz Rockstar Games Launcher. Nie wspomniał konkretnie o Steamie, co sugeruje, że oryginały zostaną usunięte z platformy Valve i zastąpione niczym.

Ostrzeżenie Rockstar mówi, że poprzednie wersje i pakiety zawierające te gry zostaną usunięte z cyfrowych sprzedawców w tygodniu 11 października. Nie znamy dokładnej daty ich usunięcia z aukcji, ale jeśli jesteś zainteresowany ich posiadaniem, dzisiaj jest Twój ostatni dzień, aby kupić je cyfrowo.

Oczywiście każdy, kto kupił którąkolwiek z poprzednich wersji, nadal będzie mógł je pobrać i odtwarzać na swoich platformach zakupowych po usunięciu z listy.

Source : https://www.eurogamer.net/articles/2021-10-10-gta-3-vice-city-and-san-andreas-fans-are-using-steam-reviews-to-encourage-people-to-buy-the-originals-before-rockstar-delists-them-next-week