Fani Grand Theft Auto martwią się, że „kultura przebudzenia” może zepsuć GTA 6

Grand Theft Auto 6: gra bardziej „wrażliwa kulturowo”?

Kolejna odsłona popularnej serii gier wideo Grand Theft Auto jest obecnie przedmiotem wielu spekulacji. Rzeczywiście, plotki sugerują, że GTA 6 będzie „bardziej wrażliwe kulturowo” niż jego poprzedniczki, co budzi obawy części fanów serii. Ale czego tak naprawdę dotyczą te zmiany?

Fani zaniepokojeni „przebudzeniem” kolei

Seria gier Grand Theft Auto zyskała reputację dzięki prymitywnemu humorowi i skrajnej przemocy, a jednocześnie kpi z wielu grup społecznych i amerykańskiej kultury konsumenckiej. Jednak możliwe pojawienie się głównej bohaterki kobiecej w GTA 6, a także deklarowana chęć okazywania większego szacunku kulturowego, sprawiają, że niektórzy fani obawiają się zmiany w kierunku, jak to nazywają, „kultury przebudzonej”.

Jeden z użytkowników Reddita udostępnił nawet mema, w którym kpi z „wake left” i sugeruje, że niezakupienie gry ze względu na wrażliwość kulturową byłoby całkowicie racjonalną reakcją. Inni jednak zastanawiają się, w czym tkwi problem, twierdząc, że seria GTA zawsze była świadoma kwestii społecznych i kulturowych.

Kontrowersje w społeczności GTA

Kontrowersje w społeczności GTA toczą się głównie wokół wprowadzenia latynoskiej bohaterki i braku chęci „umniejszania” marginalizowanych grup poprzez żarty. Niektórzy fani uważają, że atrakcyjność serii GTA polega na tym, że „naśmiewa się ze wszystkich” i że te zmiany mogą sprawić, że fani serii staną się nieciekawi i wybiorą cel, który nie kupi wszystkiego, a nie GTA VI.

Niektórzy jednak bronią poglądu, że poprzednie odsłony serii GTA już „obudziły się”, jeśli zwróciliśmy uwagę na dialogi i fabułę gier. Zwracają uwagę, że w momencie ich wydania nie było jeszcze tak silnego skupienia się na wojnach kulturowych w społeczeństwie.

Bardzo oczekiwane ogłoszenie

Po latach oczekiwań Rockstar Games w końcu potwierdziło premierę GTA 6 w tym tygodniu, ogłaszając, że zwiastun ukaże się na początku grudnia. Oświadczenie to ogłoszono na Twitterze, gdzie firma serdecznie podziękowała graczom za lojalność i wsparcie. Fani serii mogą więc spodziewać się, że już wkrótce odkryją kolejne przygody Grand Theft Auto.

Źródło: www.bing.com