Exploit GTA Online skłania Rockstar Games do odpowiedzi, ponieważ serwery wciąż działają


Twórca serii, Rockstar, potwierdził niedawny wzrost zagrażających graczom hacków w GTA Online, które pozornie pozwalają hakerom zdalnie dodawać, usuwać lub modyfikować własne statystyki w grze wieloosobowej. Dominującą radą twórców zawartości GTA Online jest całkowite unikanie grania w tę grę na PC, ponieważ Rockstar obiecuje, że zrobi coś z tym problemem.

Te hacki GTA Online zostały nazwane przez społeczność „ekstremalnymi exploitami” i chociaż Rockstar nie zamknął żadnego z serwerów GTA Online na PC, wydał oświadczenie o swoich planach dotyczących exploitów.

„Zdajemy sobie sprawę z potencjalnych nowych luk w GTA Online na PC, które zamierzamy usunąć w nadchodzącej planowanej aktualizacji tytułu związanej z bezpieczeństwem” — mówi Rockstar. „Jeśli uważasz, że mogłeś napotkać jakiekolwiek powiązane problemy, skontaktuj się z pomocą techniczną Rockstar”.

Obecnie nie ma informacji o tym, kiedy aktualizacja bezpieczeństwa pojawi się w GTA Online ani co ona właściwie będzie oznaczać, więc znów wydaje się, że dominującą radą dla graczy na PC jest zaprzestanie grania na razie, aby zapewnić jak największe bezpieczeństwo konta.

Uważa się, że exploit obraca się wokół „częściowego zdalnego wykonania kodu”, co jest podobne do tego, co wydarzyło się, zanim serwery PC Dark Souls Remastered zostały przywrócone online przez FromSoftware. Jeśli wszystkie raporty krążące wokół społeczności GTA Online na temat tych hacków są dokładne, oznacza to w zasadzie, że gracze używają RCE do zdalnego włamania się do gry i komputera innego gracza za pośrednictwem połączenia online, które może pójść dalej niż samo GTA Online.

Twórca narzędzia anty-cheat GTA Online „Speyeder” wyłączył teraz wszystkie wersje oprogramowania, aby uniemożliwić komukolwiek korzystanie z niego i próby gry online. „Ten exploit jest tak poważny, że jedno niewłaściwe ustawienie lub działanie może spowodować utratę konta, a nawet plików na komputerze” – mówią.

Wygląda na to, że jeden z wysoko postawionych członków społeczności GTA Online został do tej pory trafiony, ponieważ „Mors Mutual” mówi, że właśnie dostali migoczący ekran ładowania podczas próby gry w gae online. „Myślałem, że jestem bezpieczny – wygląda na to, że nie byłem, a modder właśnie zniszczył moje dane GTA Online. Idzie moje konto online” wyjaśniają.

Pomoc Rockstar znajdziesz tutaj, jeśli uważasz, że mogłeś zostać zhakowany podczas gry.

W międzyczasie możesz chcieć zanurzyć się z powrotem w GTA 5 dla jednego gracza, a jeśli tak, mamy najlepsze modyfikacje GTA 5 i kody GTA 5, których będziesz potrzebować, aby wywołać chaos w wersji offline Los Santos, podczas gdy ty poczekaj na datę premiery GTA 6.

Źródło : https://www.pcgamesn.com/grand-theft-auto-v/gta-online-exploit-rockstar-response