Exploit Grand Theft Auto Online na PC podobno pozwala oszustom zdalnie modyfikować statystyki i uszkadzać kontaJeśli jesteś jednym z wielu, którzy grają w GTA Online na swoim komputerze, oto słowo ostrzeżenia. Pojawiły się doniesienia o uszkodzeniu lub zablokowaniu kont użytkowników, a także usunięciu i odwróceniu statystyk w grze z powodu działań oportunistycznych oszustów.

Te luki w zabezpieczeniach zostały wykryte przez płodne konto Tez2 skupione na Rockstar Games (przez PCGamer).

Użytkownik twierdzi, że gracze na PC powinni grać tylko w GTA Online z włączoną regułą zapory ogniowej (polecają Speyedr’s Opiekun), aby chronić swoją grę. Lub, jeszcze lepiej, unikaj grania razem, dopóki Rocksar nie rozwiąże tych problemów.

Eurogamer Newscast: Na co czekać w 2023 roku!

Na Reddit społeczność GTA Online ma przypięty post, w którym gracze mogą znaleźć niezbędne linki do masowego zgłoszenia tego problemu programiście.

„Granie w tę grę na PC w tej chwili nie jest bezpieczne z powodu bardzo niebezpiecznego exploita, który właśnie wyszedł na jaw. Ani tylko zaproszenie, ani prawdopodobnie tryb fabularny nie są bezpieczne” – stwierdza przypięty post.

W międzyczasie wielu radzi graczom, aby unikali wszystkich kont Rockstar, takich jak te dla RDR2, po prostu na wszelki wypadek.

Podobno Rockstar jest teraz świadomy problemu i jest w trakcie monitorowania kont. Eurogamer poprosił o dalsze komentarze.

Jeśli jesteś jednym z tych, których to dotyczy, Tez2 sugeruje tymczasową poprawkę polegającą na usunięciu folderu „Rockstar Games” z dokumentów komputera, a następnie ponownym załadowaniu gry w celu odświeżenia danych profilu.

Ponadto możesz skontaktować się z Rockstar za pośrednictwem łącza w tweecie poniżej.

Źródło : https://www.eurogamer.net/grand-theft-auto-online-pc-exploit-reportedly-allows-cheaters-to-remotely-modify-stats-and-corrupt-accounts