Dyrektor generalny Take-Two zapewnia, że ​​GTA 6 jest „całkowicie chronione” na wypadek strajku aktora głosowego

Strajk graczy wideo w zasięgu wzroku?

Trwają negocjacje pomiędzy graczami zajmującymi się grami wideo będącymi członkami SAG-AFTRA a głównymi firmami z branży gier wideo w sprawie nowego kontraktu związkowego, a możliwość strajku graczy wideo nadal wynurza się. Jednak jeden ważny dyrektor w branży gier wideo nie wydaje się tym zaniepokojony: dyrektor generalny wydawcy GTA 6, Take-Two Interactive.

Podczas dzisiejszej rozmowy telefonicznej z inwestorami Take-Two dyrektor generalny Strauss Zelnick nie wydawał się zaniepokojony możliwością strajku graczy wideo, twierdząc, że negocjacje powinny przebiegać dobrze. Powiedział: „Oczekuje się, że negocjacje zostaną wznowione w przyszłym tygodniu. Jesteśmy optymistami. Bardzo doceniamy wszystkie nasze talenty. Przywiązujemy dużą wagę do dobrych stosunków roboczych i nie możemy się doczekać osiągnięcia porozumienia korzystnego dla obu stron. »

Potencjalne konsekwencje strajku w GTA 6

Obecnie aktorzy filmowi i telewizyjni będący członkami SAG-AFTRA strajkują, próbując w dalszym ciągu osiągnąć nowe porozumienie ze Stowarzyszeniem Producentów Filmowych i Telewizyjnych. Chociaż gracze zajmujący się grami wideo nie rozpoczęli jeszcze strajku, w razie potrzeby w trakcie negocjacji zezwolili na strajk we wrześniu. Negocjacje w sprawie nowego kontraktu nie zostały jeszcze zakończone i są zawieszone od kilku tygodni.

Jeśli dojdzie do strajku, firmy takie jak Take-Two, Activision, EA, Insomniac i WB Games mogą odczuć potencjalne skutki. Przedstawiciele SAG-AFTRA powoływali się na żądania, takie jak ochrona przed zastąpieniem przez sztuczną inteligencję, podwyżki wynagrodzeń w celu nadążania za inflacją oraz obowiązkowe przerwy i ratownicy podczas występów na ekranie.

Przekonanie Zelnicka, że ​​GTA 6 nie zostanie dotknięte takim uderzeniem, można interpretować jako wskazówkę, że na potrzeby gry nagrano już podkłady głosowe, co może świadczyć o tym, że jest już blisko mety. Choć długo oczekiwana kontynuacja GTA 5 była od dawna przedmiotem plotek, to dopiero dziś rano dowiedzieliśmy się, że pierwszy zwiastun zobaczymy na początku grudnia. Ponadto oczekiwania finansowe Take-Two wydają się wskazywać datę premiery gdzieś w przyszłym roku.

Źródło: www.ign.com