Dyrektor generalny Take-Two ujawnia zainteresowanie trylogią GTA studia Netflix Games

Ponowne zainteresowanie klasycznymi tytułami

Wczesna premiera GTA 6 ponownie wzbudziła zainteresowanie trylogią GTA sprzed kilkudziesięciu lat na platformie gier Netflix. Dyrektor generalny Take-Two Interactive, Strauss Zelnik, ujawnił podczas niedawnej rozmowy telefonicznej o zarobkach, że „Grand Theft Auto Trilogy” zdominowało liczbę pobrań w serwisie Netflix Games po zapowiedzi „GTA 6”.

Trylogia GTA, obejmująca Grand Theft Auto 3, Grand Theft Auto: Vice City i Grand Theft Auto: San Andreas, pierwotnie wydana w latach 2001–2004, została skonsolidowana i ponownie wydana w 2021 r., poinformował Business Insider.

Platforma gier Netflix

Z raportów Netflix wynika, że ​​gry Netflix, wprowadzone w 2021 r. w celu zwiększenia zaangażowania użytkowników, odnotowały szybki wzrost popularności po umieszczeniu w katalogu „Trylogii Grand Theft Auto”.

Wpływ ogłoszenia „GTA 6”.

Zelnik przypisał ten wzrost zainteresowania efektowi „aureoli” wywołanemu zapowiedzią „GTA 6”, co wskazuje, że wszelkie wieści związane z franczyzą GTA wywołują zwiększone emocje wśród fanów.

Ponadto sprzedaż Grand Theft Auto 5 przekroczyła oczekiwania w zeszłym kwartale, przekraczając 195 milionów sprzedanych egzemplarzy od premiery w 2013 roku. Pomimo oczekiwań na premierę kolejnego GTA zaplanowanego na rok 2025, wydłużenie czasu oczekiwania spowodowało przejściowy spadek zainteresowania Take Two Cena akcji.

Ogłoszenie GTA 6 wywołało spore zamieszanie w Internecie, a jego zwiastun stał się najczęściej oglądanym filmem innym niż muzyka w serwisie YouTube, uzyskując ponad 170 milionów wyświetleń.

Obiecująca współpraca z Netfliksem

Zelnik pochwalił współpracę z Netfliksem w celu uruchomienia „Trylogii GTA” na swojej platformie, nazywając ją „ogromnym sukcesem”. Wyraził zainteresowanie dalszą współpracą z Netflix Games, pod warunkiem, że będzie ona zgodna z preferencjami konsumentów i opłacalnością ekonomiczną.

Planując wprowadzenie na rynek wielu nowych tytułów w nadchodzących latach, Take-Two planuje okres potencjalnie transformacyjny, spodziewając się, że przychody w roku finansowym 2025 przekroczą 7 miliardów dolarów, jak podano w zaproszeniu do zgłaszania wyników.

Źródło: www.bing.com