Dyrektor generalny Take-Two twierdzi, że film o Grand Theft Auto byłby zbyt ryzykowny

Odmowa Take-Two Interactive nakręcenia filmu o Grand Theft Auto

Od uniwersum The Last of Us i God of War po Mario i The Legend of Zelda (żeby wymienić tylko kilka), nie brakuje głównych marek gier wideo, które są adaptowane do seriali telewizyjnych lub filmów. Zatem w czasach, gdy wydaje się, że nie pozostało już wiele dużych serii gier wideo, zanim zostaną one zaadaptowane w podobny sposób, naturalnie zastanawiamy się, kiedy zobaczymy film z Grand Theft Auto. Niewiarygodne, ale nie wydaje się, żeby była tym zainteresowana spółka-matka Rockstar Games, Take-Two Interactive.

W odpowiedzi na pytanie dotyczące możliwego filmu o GTA podczas rozmowy telefonicznej dotyczącej wyników kwartalnych Take-Two, dyrektor generalny Strauss Zelnick powiedział, że zrobienie filmu jest generalnie znacznie bardziej ryzykownym przedsięwzięciem niż stworzenie gry, a biorąc pod uwagę mniejsze szanse na sukces i wystarczający zwrot z inwestycji, firma uważa, że ​​wyprodukowanie filmu nie byłoby warte wysiłku. „ [Les films et la télévision sont] bardzo trudna sprawa” – powiedział Zelnick (transkrypcja za pośrednictwem PC Gamer). „Odniosłem sukces w tych obszarach. Są niezwykle trudne. To nie jest to, co robimy. Zdecydowanie preferujemy profil ryzyka/zysku w biznesie, w który jesteśmy zaangażowani. »

Dodał: „Wskaźniki sukcesu w branży filmowej są znacznie niższe niż w branży rozrywki interaktywnej. Nasze wskaźniki sukcesu w przypadku gier konsolowych wahają się od 80% do 90%. Wskaźnik sukcesu dobrze zarządzanego studia filmowego wynosi około 30%, co oznacza, że ​​istnieje 70% szans, że film, na który udzielamy licencji, zakończy się niepowodzeniem. A zatem, jeśli się powiedzie, liczba korzyści dla naszego wyniku finansowego… nie będzie zerowa, ale tak naprawdę nie jest to główny czynnik brany pod uwagę dla naszej działalności. Jeśli nam się nie uda, ryzykujemy naruszenie podstawowej własności intelektualnej. »

Obecna rentowność Grand Theft Auto

Oczywiście nie jest tak, że seria Grand Theft Auto nie przynosi wystarczających pieniędzy Take-Two Interactive i Rockstar Games. Na przykład GTA 5 sprzedało się w imponującym nakładzie 190 milionów egzemplarzy na całym świecie. Tymczasem Grand Theft Auto 6 ma zostać oficjalnie zaprezentowane w przyszłym miesiącu, choć jeśli wierzyć plotkom, premiera może nastąpić dopiero w 2025 roku.

Źródło: gamingbolt.com