Dyrektor generalny Take-Two przyznaje, że historyczne wycieki GTA 6 wpłynęły na twórców „emocjonalnie i osobiście”


Opublikowany: 2023-02-07T00:26:30

Zaktualizowano: 2023-02-07T00:26:30

Dyrektor generalny Take-Two, Strauss Zelnick, właśnie skomentował historyczne przecieki GTA 6 z 2022 roku, mówiąc, że była to „sprawa emocjonalna” dla programistów, którzy wcześnie wyrzucili swoją pracę.

Rozmawiając z IGN przed publikacją najnowszych zarobków Take-Two, dyrektor generalny Strauss Zelnick został zapytany o zeszłoroczne masowe wycieki GTA 6. Historyczne przecieki pokazywały wczesną rozgrywkę, ujawniając nowych bohaterów, systemy walki, a potencjalnie nawet ujawniając, gdzie GTA 6 będzie być ustawione. Materiał filmowy natychmiast stał się wirusowy, ponieważ Rockstar był zaangażowany w jeden z największych przecieków, jakie kiedykolwiek widziała branża gier.

W swoich ostatnich komentarzach Zelnick powiedział, że była to bardzo rozczarowująca sytuacja, mimo że przecieki nie wpłynęły ani trochę na zarobki Take-Two.

Kontynuacja artykułu po ogłoszeniu

„Traktujemy przecieki bardzo poważnie i rozczarowują nas wszystkich, to naprawdę frustrujące i denerwujące dla zespołu” – powiedział Zelnick. „Jednak ze względów biznesowych nie mamy na to wpływu”.

Powiedział również, że przecieki były sprawą osobistą i emocjonalną dla zespołów, które obecnie pracują nad grą.

To nie pierwszy raz, kiedy Rockstar, twórcy GTA i należący do Take-Two, wyrazili swoje rozczarowanie przeciekami. Mówiąc we wcześniejszym tweecie we wrześniu zeszłego roku, byli rozczarowani, że szczegóły długo oczekiwanej gry zostały ujawnione w wyniku niezamierzonych przecieków.

Zeszłoroczny wyciek GTA 6 został ujawniony w wyniku nieautoryzowanego włamania hakera na serwery dewelopera i ujawnił materiał filmowy z wczesnych etapów tworzenia gry. Został on następnie opublikowany na forach GTA.

Kontynuacja artykułu po ogłoszeniu

Dzisiejsza nowa publikacja zarobków nie ujawniła żadnych nowych informacji na temat GTA 6, ale wskazywała na potencjalne zwolnienia z powodu nieosiągnięcia przez Take-Two swoich celów finansowych. Powiedzieli, że firma będzie przechodzić środki cięcia kosztów w najbliższej przyszłości.

Tymczasem GTA 5 przekroczyło 175 milionów sprzedanych egzemplarzy, z około 5 milionami w ostatnim kwartale. Nadal posiada tytuł drugiej najlepiej sprzedającej się gry wszechczasów.Źródło : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=63e1a2bde8ad4c4bbfaebacda975e5c2&url=https%3A%2F%2Fwww.dexerto.com%2Fgaming%2Ftake-two-ceo-admits-historic-gta-6-leaks-affected-devs-emotionally-and-personally-2053951%2F&c=17114014424910656971&mkt=fr-fr