Dyrektor generalny Take-Two ogłasza rozwój wydawcy po ogłoszeniu GTA 6

Take-Two Interactive ogłasza ożywienie po trudnym roku dla branży gier wideo

Po serii masowych zwolnień, które w ostatnich miesiącach dotknęły prawie każdą większą firmę z branży gier, dyrektor generalny Strauss Zelnick twierdzi, że po bardzo trudnym roku dla branży gier wideo firma jest pewna przyszłości. Podjęte w tym roku działania mające na celu zmniejszenie kosztów przekroczyły cele wydawcy, a Take-Two czuje się dobrze przygotowane na przyszły rozwój. Według Zelnicka firma planuje wejść w fazę wzrostu i w ciągu najbliższych kilku lat wypuścić kilka przełomowych tytułów. Najnowsze dane Take-Two potwierdzają także stabilność firmy pomimo trudności, z jakimi boryka się branża.

Obiecujące prognozy dotyczące GTA 6 i innych przyszłych tytułów

Pomimo niewielkiego spadku kosztów stałych, całkowita sprzedaż Take-Two w zeszłym kwartale wyniosła 1,44 miliarda dolarów. Grand Theft Auto 5 sprzedało się w kolejnych pięciu milionach egzemplarzy, co daje łączną sprzedaż 190 milionów egzemplarzy. Red Dead Redemption 2 osiągnęło ponad 57 milionów sprzedanych egzemplarzy, a NBA 2K24 dobrze rozpoczęło sprzedaż 4,5 miliona egzemplarzy. Jednak nadchodzącym sztandarowym tytułem będzie oczywiście Grand Theft Auto 6, którego premiera jest już bardzo wyczekiwana i zapowiada wzmocnienie pozycji Take-Two na rynku.

Wyzwania pomimo dobrej kondycji finansowej

Pomimo dobrych wyników finansowych wiele firm doświadczyło w tym roku masowych zwolnień. Między innymi Bioware i Bungie dokonały zwolnień pomimo rekordowych przychodów. Strauss Zelnick i Take-Two pozostają jednak optymistami, jeśli chodzi o przyszłą sytuację firmy, choć przyznają, że mogą pojawić się wyzwania.

Źródło: www.ign.com