Duża popularność trylogii GTA Netflix Games: co ujawnia dyrektor generalny Take-Two

Rosnące zainteresowanie trylogią GTA w serwisie Netflix Games

Długo oczekiwana zapowiedź GTA 6 wywołała ponowne zainteresowanie tytułami z trylogii GTA wydanymi kilkadziesiąt lat temu na platformie gier Netflix. Strauss Zelnik, dyrektor generalny Take-Two Interactive, ujawnił podczas niedawnej rozmowy telefonicznej o zarobkach, że „Grand Theft Auto Trilogy” zdominowała liczbę pobrań w serwisie Netflix Games po zapowiedzi „GTA 6”.

To odnowiło zainteresowanie klasyką

Ponowne zainteresowanie klasycznymi tytułami

Trylogia GTA, obejmująca Grand Theft Auto 3, Grand Theft Auto: Vice City i Grand Theft Auto: San Andreas, pierwotnie wydana w latach 2001–2004, została skonsolidowana i ponownie wydana w 2021 r., podaje Business Insider.

Platforma gier Netflix

Platforma gier Netflix

Według raportów Netflix, gry Netflix, wprowadzone w 2021 roku w celu zwiększenia zaangażowania użytkowników, szybko zyskały popularność po włączeniu do swojego katalogu „Grand Theft Auto Trilogy”.

Wpływ ogłoszenia „GTA 6”.

Wpływ ogłoszenia „GTA 6”.

Zelnik przypisuje to ponowne zainteresowanie efektowi „aureoli” wywołanemu zapowiedzią „GTA 6”, wskazując, że wszelkie wieści związane z franczyzą GTA wywołują zwiększone podekscytowanie wśród fanów.

Ponadto sprzedaż Grand Theft Auto 5 przekroczyła oczekiwania w zeszłym kwartale, przekraczając 195 milionów egzemplarzy sprzedanych od premiery w 2013 roku.

Oczekiwania na przyszłość

Oczekiwania na przyszłość

Pomimo oczekiwań na premierę kolejnej odsłony sagi GTA, zaplanowanej na rok 2025, długie oczekiwanie doprowadziło do chwilowego spadku kursu akcji Take Two.

Zelnik pochwalił współpracę z Netfliksem w celu uruchomienia „Trylogii GTA” na swojej platformie, nazywając ją „ogromnym sukcesem”. Wyraził zainteresowanie dalszą współpracą z Netflix Games, pod warunkiem, że będzie ona zgodna z preferencjami konsumentów i opłacalnością ekonomiczną.

Planując wprowadzenie na rynek wielu nowych tytułów w nadchodzących latach, Take-Two planuje okres potencjalnie transformacyjny, spodziewając się, że przychody w roku finansowym 2025 przekroczą 7 miliardów dolarów, jak podano podczas zaproszenia do ogłaszania wyników.

Źródło: www.bing.com