Dostawa FLNG Gimi ze stoczni Seatrium i wyjazd do GTA

Golar LNG: sukces FLNG Gimi

Golar LNG Limited, firma specjalizująca się w transporcie skroplonego gazu ziemnego, ogłosiła niedawno wypłynięcie FLNG Gimi ze stoczni Seatrium w Singapurze w dniu 19 listopada 2023 r. Statek ten płynie obecnie, napędzany własnym napędem, do Wielkiej Brytanii centrum BP Tortue Ahmeyim (GTA) u wybrzeży Mauretanii i Senegalu.

Podróż, która ma trwać około 60 dni, obejmuje postoje na tankowaniu na Mauritiusie przed okrążeniem Przylądka Dobrej Nadziei oraz w Namibii przed przybyciem. Po dotarciu na miejsce FLNG Gimi powiadomi BP o możliwości zacumowania i podłączenia do hubu, co oznacza początek umownych przepływów pieniężnych w ramach 20-letniej umowy dzierżawy i eksploatacji złoża GTA.

Wypowiedzi prognozujące

Niniejsza informacja prasowa zawiera stwierdzenia wybiegające w przyszłość. Wszystkie stwierdzenia, inne niż fakty historyczne, które odnoszą się do działań i zdarzeń, które będą, powinny, mogą lub mogą wystąpić w przyszłości, są stwierdzeniami wybiegającymi w przyszłość. Te stwierdzenia dotyczące przyszłości wiążą się z licznymi ryzykami i niepewnościami, które mogą spowodować, że rzeczywiste wyniki będą się różnić od tych wyrażonych lub sugerowanych w takich stwierdzeniach.

Nie należy nadmiernie polegać na stwierdzeniach dotyczących przyszłości, które są aktualne jedynie na dzień publikacji niniejszego komunikatu prasowego. Golar LNG Limited nie ma obowiązku publicznego aktualizowania tych stwierdzeń dotyczących przyszłości, z wyjątkiem przypadków wymaganych przez prawo.

W razie pytań prosimy o kontakt z firmą Golar Management Limited pod numerem +44 207 063 7900.

Źródło: www.bing.com