Dlaczego wyciek daty premiery GTA 6 jest prawdopodobnie fałszywy

Grand Theft Auto 6: Nowy wyciek twierdzi, że ujawnia datę premiery gry i plan premiery

Rzekome odkrycie strategii uruchomienia

Niedawno w sieci pojawił się klip audio, który miał zawierać rozmowę dyrektora generalnego Take-Two Straussa Zelnicka na temat planów wydania Grand Theft Auto 6. Nie należy jednak dać się ponieść emocjom zbyt szybko. Jest bardzo prawdopodobne, że to nagranie dźwiękowe jest fałszywe lub sfałszowane.

Klip audio, udostępniony ponownie przez konto GTA VI_Countdown w mediach społecznościowych po usunięciu oryginału, zawiera głos Zelnicka – lub kogoś, a nawet maszyny, która brzmi jak on – mówiącego, że „oczywiście”. Następna gra GTA będzie wydany w roku finansowym Take-Two 2025. W nagraniu czytamy również, że Rockstar oficjalnie ogłosi GTA 6 23 października tego roku, a wypuści je w październiku 2024 roku.

Czy to prawda, czy sztuczna inteligencja?

Jednak wiele osób kwestionuje tożsamość głosu w tym nagraniu. Może to być odtworzenie głosu Zelnicka przy użyciu sztucznej inteligencji lub innych środków. Kilka elementów sugeruje, że to nagranie jest fałszywe. Przede wszystkim Zelnick jest znany z tego, że pozwala swoim zespołom mówić same za siebie, szczególnie w Rockstar.

Podczas rozmów z akcjonariuszami i innych wywiadów w mediach Zelnick jest często pytany o GTA, ale nigdy nie ujawnia niczego poza ogólnymi komentarzami. Po raz kolejny woli pozwalać swoim zespołom wyrażać siebie i przekazywać własne przesłanie na swój własny sposób i w swoim czasie. Byłoby więc bardzo zaskakujące, gdyby Zelnick mówił w ten sposób o nadchodzącej premierze Grand Theft Auto.

Poza tym w niektórych fragmentach ścieżki dźwiękowej nazwano grę „VI”, co jest nieco dziwne. Dźwięk brzmi bardzo podobnie do głosu Zelnicka, ale obecnie deepfakes audio są niezwykle realistyczne. Zelnick byłby idealnym kandydatem na przekonujący deepfake głosu ze względu na liczbę godzin nagranych dialogów, które dostarczył już na przestrzeni lat podczas rozmów z akcjonariuszami, wystąpień w mediach telewizyjnych i przy wielu innych okazjach.

Jeśli chodzi o źródło dźwięku, Zelnick co trzy miesiące odpowiada na pytania analityków podczas kwartalnych rozmów z akcjonariuszami Take-Two. Ostatnia miała miejsce 8 sierpnia i te komentarze nie były jej częścią. Take-Two, podobnie jak inne firmy, często organizuje wydarzenia komunikacyjne poza wynikami kwartalnymi, ale wydaje się, że w tym roku nie było takiego wydarzenia, a przynajmniej nie było to wydarzenie publicznie dostępne. Jest oczywiście możliwe, że nagranie głosu zostało uzyskane i udostępnione w inny sposób, należy jednak zachować ostrożność, stwierdzając, że ten dźwięk nie jest prawdziwy.

GameSpot skontaktował się z Take-Two w celu uzyskania dalszych szczegółów.

Bardzo oczekiwana gra

GTA 6 wywołuje niesamowite zainteresowanie i szum, biorąc pod uwagę skalę marki i fakt, że od premiery GTA V we wrześniu 2013 minęło prawie 10 lat, nic więc dziwnego, że mogą znaleźć się chętni na stworzenie misternej podróbki.

Ekscytacja wokół gry doprowadziła nawet do przerażających sytuacji z życia codziennego, na przykład wtedy, gdy intruz wtargnął na scenę wydarzenia Gamescom Opening Night Live i krzyknął do mikrofonu Geoffa Keighleya: „Bill Clinton chce zagrać w GTA 6”. Innym wydarzeniem z życia wziętym jest haker, któremu rzekomo udało się uzyskać dostęp do plików Rockstar i zamieścić zdjęcia oraz filmy z nadchodzącego GTA.

O kolejnym GTA wiemy tyle, że jest ono w fazie rozwoju i może pojawić się stosunkowo szybko. Według komentarzy Take-Two gra mogłaby zostać wydana pod koniec 2024 lub na początku 2025 roku. Zelnick podczas wezwania akcjonariuszy w sierpniu 2023 roku powiedział, że rok finansowy 2025 (od kwietnia 2024 do marca 2025) będzie „znaczącym punktem zwrotnym” dla społeczeństwa .

Oczekuje się, że Take-Two osiągnie w tym roku finansowym „nowy rekordowy poziom wydajności operacyjnej”. Wielu zinterpretowało to jako sugestię, że w tym czasie ukaże się GTA 6, biorąc pod uwagę, że jest to ogromna, potencjalnie bardzo dochodowa seria dla Take-Two. Jednak może to nie być GTA 6 i może to nie być okno wydania.

Zelnick powiedział, że Rockstar dążył do „czegoś innego niż perfekcja”, a celem było uczynienie GTA 6 „czymś, czego nigdy wcześniej nie widziałeś”.

„Myślę, że to wyzwanie, przed którym staje zespół Rockstar przy każdej nowej odsłonie Grand Theft Auto. To musi być coś, czego nigdy wcześniej nie widziałeś” – powiedział Zelnick. „To powinno odzwierciedlać nasze odczucia co do Grand Theft Auto – to duże wyzwanie dla zespołu. Odpowiedzią Rockstar jest dążenie do doskonałości. Nie akceptować niczego innego niż doskonałość, a ją osiągniemy. »

Źródło: www.gamespot.com