Dlaczego na premierze GTA 6 skorzysta Ubisoft – wyjaśnił prezes

Pozytywny wpływ na branżę gier wideo dzięki premierze GTA 6

Premiera GTA 6 jest wyczekiwana przez całą branżę gier wideo. Yves Guillemot, dyrektor generalny Ubisoftu, jest przekonany, że ta premiera przyniesie ekscytujące wieści dla całej branży. Chociaż dokładna data premiery nie jest jeszcze ogłoszona, według Guillemota premiera ma nastąpić po marcu przyszłego roku.

Guillemot wierzy, że sukces GTA 6 przyniesie korzyści nie tylko Rockstar Games, ale także całej branży gier.

Pozytywny wpływ na firmy tworzące gry wideo

Według Guillemota sukces GTA 6 będzie miał pozytywny wpływ na francuskie firmy tworzące gry wideo, w szczególności Ubisoft. Jako dyrektor generalny firmy Ubisoft Guillemot jest ściśle zaangażowany w opracowywanie planów biznesowych dotyczących gier wydawanych przez firmę. Mocno wierzy, że premiera GTA 6 nastąpi po marcu przyszłego roku.

Gillemot powiedział niedawno, że premiera ważnego tytułu gry jest niezwykle ważnym wydarzeniem dla branży gier wideo. Jeśli ważna gra, długo oczekiwana przez fanów, odniesie ogromny sukces, będzie to korzystne dla całej branży gier wideo.

Wpływ na sprzedaż i popularność branży gier wideo

Według Guillemota branża gier wideo odnotowuje wzrost sprzedaży, a po premierze i sukcesie ważnego tytułu do gier do jej bazy konsumentów dołącza więcej osób. Guillemot powiedział również, że firmy takie jak Ubisoft odnotowały wzrost sprzedaży wkrótce po premierze tytułów takich jak GTA 5 i GTA Online. Uważa, że ​​podobny efekt nastąpi po udostępnieniu GTA 6.

Jednak niektórzy eksperci od gier wideo mogą mieć odmienne zdanie. Kiedy ma zostać wydana bardzo oczekiwana gra, nie spodziewa się, że w tym samym czasie pojawią się inne, mniejsze tytuły. Producenci gier wideo starają się unikać konfliktów i uważają, że wydawanie gry obok bardzo oczekiwanej gry, również będącej częścią bardzo popularnej serii, nie ma biznesowego sensu. Z tego powodu większość firm zajmujących się grami wideo wstrzymuje się z wydawaniem gier w tym czasie.

Nadchodzi wspaniała premiera

Premiera GTA 6, kiedy to nastąpi, będzie imponująca. To prawdopodobnie najbardziej oczekiwany tytuł gamingowy ostatnich czasów. Pierwszy oficjalny zwiastun, wydany w grudniu ubiegłego roku, jeszcze bardziej podniósł oczekiwania wobec gry. Wpływ, jaki będzie ona miała na branżę gier, zostanie odkryty po jej wydaniu. W końcu wyjdzie.

Źródło: www.nashvillechatterclass.com