Dlaczego GTA 6 zostanie oficjalnie ujawnione w 2022 roku?


Grand Theft Auto VI jest już potwierdzone, ale jeszcze nic z tego nie zobaczyliśmy, a technicznie Rockstar nawet nie potwierdził tytułu. Jednak biorąc pod uwagę, że od dłuższego czasu nie mieli żadnego głównego wpisu z napisami, można bezpiecznie powiedzieć, że będzie GTA 6. Niemniej jednak teraz, gdy Rockstar wielokrotnie potwierdzał, że gra jest w fazie rozwoju, pytanie przesunęło się z „Gdzie jest GTA 6?” na „Kiedy jest GTA 6„Jest to zrozumiałe pytanie i między innymi dlatego uważam, że Rockstar Games ujawni grę w tym roku, między innymi.

Rockstar Games musiało żyć ze swoimi komentarzami, o które pytały Grand Theft Auto VI przez wiele, wiele lat, ale na początku 2022 roku postanowił przerwać milczenie i potwierdzić, że nadchodzi. Gdyby programista przetrwał tak długo, nie zdając sobie z tego sprawy, jaką różnicę zrobiłby kolejny rok lub dwa? Nie zmienia to sytuacji, w której znajduje się studio, tylko zmienia pytanie, które jest zadawane. Nie tylko to, ale Rockstar ostatnio zauważył, że kolejny Grand Theft Auto jest powodem, dla którego zasadniczo ogranicza wsparcie dla Red Dead Online. Wszystkie te wydają się złymi ruchami, jeśli nie możesz pokazać czegoś wcześniej niż później.

Take-Two Interactive, firma macierzysta Rockstar Games, również od lat unika pytań dotyczących kolejnego Grand Theft Auto. Firma przyznała, że GTA 6 jest w fazie rozwoju podczas ostatniego ogłoszenia o zarobkach w sierpniu i zwrócił uwagę na ambicje związane z nową grą Rockstar. Jeśli chcesz trzymać inwestorów w ryzach, warto wkrótce przygotować zwiastun lub coś w rodzaju wielkiego ogłoszenia. W październiku Rockstar będzie obchodził dwie wyjątkowe rocznice. Seria Grand Theft Auto kończy 25 lat 21 października i 29 października, Grand Theft Auto Vice City skończy 20 lat. Oczywiście Vice City to podobno miejsce na GTA 6. Możliwe, że Rockstar może zacząć drażnić się z ujawnieniem 21 października przed pierwszym zwiastunem gry 29 października.

W okolicach listopada Take-Two Interactive prawdopodobnie będzie gospodarzem telekonferencji za II kwartał, ponieważ jest to mniej więcej czas, w którym firma tradycyjnie organizuje to wydarzenie. Dobrym pomysłem byłoby zaprezentowanie nowego Grand Theft Auto przed zgłoszeniem danych finansowych firmy. Firma Rockstar ogłosiła również oba Grand Theft Auto V oraz Red Dead Redemption 2 odpowiednio w październiku 2011 i 2016 roku. Obie gry otrzymały małe zwiastuny, aby ogłosić ujawnienie, które nastąpiło kilka dni później. Nawet trylogia GTA 2021 została ogłoszona w październiku!

Jeśli chcemy pójść o krok dalej, nie będzie zaskoczeniem, jeśli Rockstar to potwierdzi Grand Theft Auto VI ukaże się jesienią 2023 r., aby wywołać trochę szumu, ale przesuń go z powrotem do 2024 r., Ponieważ historycznie opóźniali większość swoich gier. Doniesiono również, że niektórzy deweloperzy nie widzą gry wydanej przed 2024 rokiem.

Niezależnie od tego, trudno sobie wyobrazić Rockstara przez prawie cały rok po tym, jak przyznał, że gra się dzieje, a potem nie robi nic więcej z tymi informacjami. Jeśli celem potwierdzenia, że ​​jest w fazie rozwoju, była próba zmuszenia fanów do większej cierpliwości, dłuższe milczenie prawdopodobnie spowoduje tylko dodatkową frustrację. Powiedziawszy to, wydaje się bardziej prawdopodobne niż kiedykolwiek, że jesteśmy dość blisko ujawnienia dla Grand Theft Auto VI.

Czy myślisz Grand Theft Auto VI zostanie ujawniony w tym roku? Daj znać w komentarzach lub napisz Twitter @Cade_Onder.

Źródło : https://comicbook.com/gaming/news/gta-6-grand-theft-auto-vi-reveal-2022-rockstar-games/