Dlaczego GTA 6 nie ukaże się najpierw na PC

GTA 6: kolejna flagowa gra wideo Rockstar Games

Dlaczego GTA 6 nie wyjdzie na PC

GTA 6 staje się jedną z największych gier wszechczasów i oczekuje się, że pobije wiele rekordów sprzedaży ustanowionych wcześniej przez GTA 5. Przy ponad 200 milionach egzemplarzy poprzedniej części, Rockstar Games ma niezwykle dużą bazę graczy na kolejną odsłonę serii. Niestety, niektórzy z tych graczy będą musieli trochę poczekać, ponieważ GTA 6 nie ukaże się na PC, ale początkowo będzie dostępne wyłącznie na konsolach.

Podczas konferencji TD Cowen dyrektor generalny Take-Two Interactive Strauss Zelnick ujawnił w wywiadzie, dlaczego GTA 6 nie zostanie wydane na PC, a najpierw pojawi się na PS5, a premiera Xbox Series nie jest niczym ostatecznym z tego, co zebrałem, ponieważ Jedyne, co dzieje się po braku ogłoszenia, to chyba ogłoszenie lub kontynuacja braku ogłoszenia, myślę, że to też może się zdarzyć. Nie wydaje mi się, żeby którekolwiek z nich było osadzone w kamieniu.

Muszę przyznać, że nie do końca rozumiem, co Zelnick chce tutaj powiedzieć, ale rozwinął on wersję GTA 6 na PC, stwierdzając, że Rockstar ma podejście do platformówek, które widzieliśmy już wcześniej, i że w odpowiednim czasie ogłosić dalsze komunikaty. Wierzę, że właściwą strategią dla naszej firmy jest bycie tam, gdzie jest konsument, a historycznie rzecz biorąc, firma zawsze starała się z biegiem czasu zaspokajać potrzeby konsumentów, na dowolnej platformie.

Oczekiwana data premiery i aktualne informacje

Rockstar Games nie wypuściło w dniu premiery żadnej głównej gry ze swoich marek na PC od czasu GTA 2 w 1999 roku, nic więc dziwnego, że GTA 6 nie ukaże się na PC w tym samym czasie co na konsolach. Jednak do 2024 r. rynek komputerów PC będzie miał taką samą wielkość, jak wszystkie konsole razem wzięte pod względem przychodów. Jest jednak prawdopodobne, że Rockstar Games wie, że gracze na PC prawdopodobnie będą posiadać konsolę lub będą skłonni ją kupić specjalnie do grania w GTA 6 po premierze, a także kupić grę na PC później. Będę jednym z tych graczy .

Premiera GTA 6 jest obecnie planowana na 2025 rok, ale od ogłoszenia gry w grudniu 2023 roku nie podano żadnego okna premiery ani żadnych informacji.

Źródło: www.bing.com