Dlaczego GTA 5 nie jest na Nintendo Switch


Podczas gdy Nintendo Switch jest popularną konsolą, nie możesz grać GTA 5 na tym. Oto kilka możliwych powodów, dla których GTA 5 nie jest na Nintendo Switch.

Rozmiar gry

Wewnętrzna przestrzeń dyskowa Nintendo Switch to tylko 32 GB. Użytkownik może łatwo uzyskać więcej miejsca na dysku, kupując karty microSDHC lub microSDXC, ale pamięć wewnętrzna może być powodem, dla którego GTA 5 nie jest na Switchu. Grand Theft Auto V to ogromna gra o aż 60 GB. Jeśli weźmiesz pod uwagę edycję Premium, to prawie sto gigabajtów. Oczywiście nie ma możliwości zainstalowania tej bestii gry na Switchu z 32 GB miejsca na dysku, chyba że masz dodatkowe miejsce.

Być może Rockstar ma możliwość przeniesienia go na Switcha, ale to oczywiście wymagałoby czasu i wysiłku. Ponieważ zarabiają już sporo pieniędzy dzięki nowszym generacjom i innym zakupom gry, prawdopodobnie nie są zainteresowani przeniesieniem jej na Switcha. Ponadto prawdopodobnie przeprowadzili badania rynku wskazujące, że gra nie sprzedałaby się na tyle, aby uzasadnić port.

Nintendo Switch to konsola ostatniej generacji

Jak zapewne wiecie, następna generacja GTA 5 został wydany na PlayStation 5 i Xbox Series X. W przeciwieństwie do tych dwóch platform, Nintendo nie ma konsoli Switch, która byłaby w stanie obsłużyć gry nowej generacji. W rzeczywistości Nintendo Switch to konsola ostatniej generacji, która konkuruje tylko z PS4 i Xbox One. Ponieważ Rockstar zrobił już reedycję na konsole nowej generacji, jest bardzo mało prawdopodobne, że przeniosą grę na konsolę poprzedniej generacji.

Nintendo Switch nowej generacji?

Pojawiły się plotki o nowej generacji konsoli Nintendo Switch. Może to być Nintendo Switch 2 lub Nintendo Switch Pro. Zaufane źródła podają, że Nintendo faktycznie wstrzymało proces tworzenia Nintendo Switch Pro. Niemniej jednak wciąż otrzymamy nową konsolę Nintendo, która będzie mogła uruchamiać gry nowej generacji. Miejmy nadzieję, że będzie to Nintendo Switch 2. I oczywiście, ponieważ jest to konsola nowej generacji, prawdopodobnie będzie miała możliwość uruchamiania gier takich jak Red Dead Redemption 2 oraz Grand Theft Auto V Dość łatwo. Ale to tylko spekulacje.

Nintendo niedawno ogłosiło wydanie The Legend of Zelda: Łzy królestwa. I można bezpiecznie oczekiwać, że w najbliższej przyszłości mogą również ogłosić nową konsolę.

W tej chwili jednak nie ma jak grać GTA 5 niestety na Nintendo Switch.Źródło : https://gamefreaks365.com/why-gta-5-is-not-on-nintendo-switch/