Dialogi głosowe: Czatuj, aresztuj i wyłudzaj NPC z Los Santos dzięki GTA 5 AI Mod

Grand Theft Auto 5 oferuje rozległy, szczegółowy świat pełen rozmownych postaci niezależnych. Ale szczerze mówiąc, nie są wystarczająco rozmowni. To po prostu za mało, żeby mieszkańcy Los Santos zrzucali na mnie bezsensowne wstrząsy wtórne, kiedy ich mijam lub taranuję ich moim 4×4, chcę móc z nimi rozmawiać. Chcę wiedzieć, co nimi kieruje. Chcę zbadać ich duszę w praktyczny sposób. Cóż, jest nowy mod o nazwie Sentient Streets (przez VGC), który tak naprawdę nie robi tego wszystkiego, ale pozwoli ci angażować się w chaotyczne rozmowy z gliniarzami, wyznawcami i przestępcami za pomocą „więcej z 30 modeli AI”. Wykorzystuje silnik znaków AI Inworld – tę samą technologię, która napędza mod Stardew Valley AI, o którym mówiliśmy w zeszłym miesiącu – oraz lektora z ElevenLabs, aby stworzyć mod, który próbuje wykonać skok motocrossowy w stylu Evela Knievela przez niepokojącą dolinę.

Otwarte i interaktywne rozmowy

Po zainstalowaniu modu użytkownicy mogą podejść do postaci moda i nawiązać z nimi uprzejmą rozmowę, używając ich prawdziwego głosu, umożliwiając „otwarte” i „głosowe” rozmowy z mieszkańcami Los Santos. . W rzeczywistości jest to mod narracyjny: po jego załadowaniu wcielasz się w policjanta, który stosuje „taktykę perswazji w celu rozładowania napiętych sytuacji i stosuje innowacyjne strategie w celu uzyskania kluczowych informacji od przestępców”. Innymi słowy, rozmawiasz z nimi.

Możesz zobaczyć, jak to działa na powyższym filmie. Podziwiaj, jak potencjalni partnerzy bohatera opowiadają mu historie kryjące się za ich nieco mylącymi pseudonimami. Zaskoczony, gdy przekonuje głupiego bogatego dzieciaka, by zapłacił mu tysiąc dolarów. Bądź zdumiony, gdy zaniedbany mężczyzna rozpoczyna długi monolog o zdradzieckich „nihilaistach” i ich spisku mającym na celu osiągnięcie czegoś niejasnego i nieodpowiedniego.

Robi wrażenie, nie ma co do tego wątpliwości. Jakkolwiek ambiwalentny jestem w stosunku do sztucznej inteligencji – wykorzystanie przez nią pracy ludzkich artystów do generowania bibliotek, którymi się żywi, potencjał, jaki może pozbawić ludzi pracy, Glorbo – to naprawdę niesamowite widzieć twórcę moda (a pewnego Bloku) podchodzą do policjanta na ulicy i zaczynają wypytywać go o jego pochodzenie oraz niepokojące przezwisko i uzyskują spójne odpowiedzi. W każdym razie z lekkim opóźnieniem. Policja jest trochę powolna. Tak czy inaczej, jest to napięcie w moim mózgu, którego nie mogę całkiem rozwiązać.

Gotowy żeby zacząć?

Ale jeśli nie mogę zrozumieć własnych uczuć, mogę zrozumieć chęć przetestowania Sentient Streets dla siebie. Możesz znaleźć instrukcje instalacji dla Sentient Streets Tutajale uważaj, to trochę długi proces i musisz utworzyć konto w Inworld, co daje tylko godzinę „czasu interakcji” dziennie.

Źródło: www.pcgamer.com