Data premiery GTA 6 została po cichu przesunięta: przygotujcie się

Rewelacje na temat Grand Theft Auto VI: jakie są konsekwencje tej zmiany?

Zmodyfikowana prognoza

Take-Two Interactive, spółka-matka Rockstar Games, niedawno zweryfikowała informacje podane podczas rozmowy telefonicznej dotyczącej wyników finansowych w zeszłym tygodniu i zmiana ta może mieć znaczące konsekwencje dla Grand Theft Auto VI. Wiemy już, że gra planowana jest na rok 2025, ale poza tym nie mamy konkretnej daty potwierdzonej przez Rockstar.

Ważna implikacja

W swoim ostatnim ujawnieniu finansowym Take-Two przewidywało, że rok budżetowy 2025 wygeneruje przychody w wysokości 8 miliardów dolarów. Biorąc pod uwagę, że rok budżetowy 2025 trwa od kwietnia 2024 r. do marca 2025 r., ta astronomiczna prognoza zdawała się wskazywać, że premiera GTA VI miała nastąpić między styczniem a marcem. Wydaje się to logiczne, biorąc pod uwagę, że GTA VI jest głównym czynnikiem generującym przychody, o którym wspomina Take-Two.

Jednak część tych informacji została właśnie zweryfikowana. Według ComicBook prognoza 8 miliardów dolarów została skorygowana do 7 miliardów dolarów. Możliwe jest więc, że GTA VI zostało wewnętrznie „opóźnione” do roku budżetowego 2026. Może to oznaczać premierę w kwietniu 2025 roku lub później.

Jeśli tak, Take-Two nadal może spodziewać się znacznych przychodów z zamówień przedpremierowych, ale to wyjaśniałoby niewielki spadek początkowych prognoz. Jest mało prawdopodobne, aby Take-Two przecenił tę liczbę. Rozmowy o zarobkach są szczegółowo zaplanowane, więc liczby nie biorą się znikąd. Wewnętrznie coś się zmieni, co zmieni to oczekiwanie.

Oczekiwania graczy

Dla fanów nie jest to duża strata. Ponieważ nie mamy oficjalnej daty premiery poza niejasnym „2025 rokiem”, nie możemy narzekać na opóźnienie. Warto jednak przyjrzeć się temu, co dzieje się za kulisami.

Podczas zeszłotygodniowej rozmowy telefonicznej dotyczącej wyników finansowych dyrektor generalny Take-Two, Strauss Zelnick, skomentował stan GTA VI, mówiąc: „Dążymy do perfekcji. Kiedy uznamy, że go zoptymalizowaliśmy, zaplanujemy wydanie. Jesteśmy w tym wszyscy razem. W spółce mamy plany podziału zysków, naszym celem jest zrównanie interesów wszystkich z akcjonariuszami. »

Oczekiwanie trwa.

Źródło: www.gamingbible.com