Data premiery GTA 6: Złe wieści dla fanów po ogłoszeniu ceny nowej generacji

Długo oczekiwana kontynuacja

W ostatnich latach Rockstar Games łączono z kilkoma głośnymi sequelami, w tym Bully 2, tajemniczą grą, która może zawierać elementy wirtualnej rzeczywistości, nie zapominając o GTA 6. Nie ma wątpliwości, że kolejny duży projekt studia jest bardzo wyczekiwany, ale w tej chwili znamy tylko jedną serię, która z pewnością doczeka się kontynuacji.

Z tego, co niedawno udostępniliśmy, gracze będą musieli długo poczekać, zanim będą mogli zagrać w tę grę na PS5 lub Xbox Series, w zależności od wymaganego czasu.

Aby wypełnić tę lukę, GTA 5 zostanie wydane na PS5 i Xbox Series X w nowej, „ulepszonej i rozszerzonej” wersji. Rockstar obiecał ulepszenia techniczne, ulepszenia wizualne i ulepszenia wydajności, aby w pełni wykorzystać najnowszy sprzęt.

Biorąc pod uwagę, że PS5 i Xbox Series X będą poważnymi ulepszeniami w stosunku do konsol obecnej generacji, może to oznaczać wielkie rzeczy. Trwają także prace nad nową, samodzielną wersją GTA Online, która ukaże się w drugiej połowie 2022 roku. Byłby to idealny moment, gdyby Grand Theft Auto Online poszło własną drogą po zakończeniu wsparcia dla GTA 5.

Wyższe koszty gier nowej generacji

Biorąc pod uwagę, że GTA 6 pojawi się teraz na PS5 i Xbox Series X, gracze prawdopodobnie mogą spodziewać się, że będzie kosztować więcej niż gry obecnej generacji. Deweloperzy 2K, mający tę samą spółkę-matkę co Take-Two Interactive, potwierdzili, że NBA 2K21 na PS5 i Xbox Series X będzie kosztować więcej niż wersje na PS4 i Xbox One.

Podwyżka NBA 2K21 o 10 dolarów to prawdopodobnie pierwszy znak, że gry nowej generacji będą kosztować więcej. Według Barronsa analitycy szybko podążyli za zmianą, zauważając, że akcje Take-Two Interactive wzrosły.

W raporcie Barrons dodaje się: „Po uwzględnieniu inflacji, jak wyjaśnił analityk Barclays Mario Lu w nocie do klientów z 9 lipca, cena 60 dolarów w 2005 r. wyniesie około 80 dolarów w 2020 r. Dlatego uważamy, że przejście z gier za 60 dolarów do 70 dolarów jest więcej niż uzasadnione i będzie miało szereg skutków wynikających ze wzrostu cen. »

Nic więc dziwnego, że GTA 6 może kosztować nieco więcej niż Grand Theft Auto V, gdy się pojawi.

Źródło: www.bing.com