Data premiery GTA 6: Złe wieści dla fanów po ogłoszeniu ceny nowej generacji

Oczekiwania wokół GTA 6 na PS5 i Xbox Series

Przez ostatnie kilka lat Rockstar Games było powiązane z wieloma głośnymi projektami sequeli, w tym Bully 2, tajemniczą grą mogącą zawierać elementy wirtualnej rzeczywistości, nie zapominając o GTA 6. Nie ma wątpliwości, że kolejny duży projekt studia jest bardzo oczekiwany, ale na razie wiemy tylko, że tylko jedna seria z pewnością będzie miała kontynuację. Z najnowszych udostępnionych informacji wynika, że ​​gracze będą musieli długo poczekać, zanim będą mogli zagrać w tę grę na niezbędnych do rozwoju PS5 lub Xbox Series.

Więcej czasu na projekty Rockstar Games

Ukończenie kilku nowszych projektów Rockstar Games trwało znacznie dłużej, np. Red Dead Redemption 2, którego ukończenie trwało prawie rok dłużej.

GTA 5 na PS5 i Xbox Series

Aby wypełnić tę lukę, GTA 5 będzie dostępne na PS5 i Xbox Series X w nowej, „ulepszonej i rozszerzonej” wersji. Rockstar obiecał ulepszenia techniczne, ulepszenia wizualne i zwiększoną wydajność, aby w pełni wykorzystać najnowszy sprzęt. Biorąc pod uwagę duże ulepszenia oczekiwane dla PS5 i Xbox Series X, może to zwiastować pewne duże zmiany. Trwają także prace nad nową, samodzielną wersją GTA Online, która ukaże się w drugiej połowie 2022 roku.

Wzrost cen gier na PS5 i Xbox Series

Ponieważ GTA 6 ma pojawić się na PS5 i Xbox Series X, gracze mogą spodziewać się, że będzie kosztować więcej niż gry obecnej generacji.

Wyższe koszty gier nowej generacji

Deweloperzy 2K, będący własnością tej samej spółki-matki co Take-Two Interactive, potwierdzili, że NBA 2K21 na PS5 i Xbox Series X będzie kosztować więcej niż wersje na PS4 i Xbox One. Podwyżka NBA 2K21 o 10 dolarów to prawdopodobnie pierwszy znak, że gry nowej generacji będą kosztować więcej.

Skutki wzrostu cen

Analitycy wskazali, że przeniesienie gier z 60 dolarów na 70 dolarów jest więcej niż uzasadnione i będzie miało znaczące skutki, takie jak wyższe marże i lepsza ekonomika jednostkowa dla branży. Jest zatem prawdopodobne, że GTA 6 będzie kosztować nieco więcej niż Grand Theft Auto V w momencie premiery.

Źródło: www.bing.com