Data premiery GTA 6 prawdopodobnie przesunięta na 2025 rok.

Grand Theft Auto VI: data premiery przesunięta

Fani Rockstar będą zawiedzeni, gdy dowiedzą się, że premiera Grand Theft Auto VI najwyraźniej została przesunięta w czasie.

Po ujawnieniu pierwszego zwiastuna kilka miesięcy temu Rockstar Games potwierdziło, że pierwotnie planowano premierę GTA VI w 2025 roku. Nie podano jednak bardziej szczegółowego okna. Według prognoz finansowych spółki-matki Take-Two Interactive wydawało się prawdopodobne, że gra ukaże się w pierwszych trzech miesiącach 2025 roku. Jednak niedawna aktualizacja perspektyw finansowych Take-Two wydaje się wskazywać, że GTA VI zostaje przesunięte w czasie.

Spadek prognoz finansowych

Take-Two skorygowało swoje prognozy na nadchodzący rok finansowy, twierdząc, że obecnie spodziewa się wygenerować jedynie 7 miliardów dolarów zamiast początkowo szacowanych 8 miliardów dolarów. Ten spadek prognoz sugeruje, że GTA VI prawdopodobnie nie ukaże się pomiędzy styczniem a marcem 2025 roku, jak wcześniej przewidywano.

Nie jest to oficjalne przesunięcie ze strony Rockstara, gdyż nie ogłoszono konkretnej daty na początek 2025 roku. Ta rewizja perspektyw finansowych sugeruje jednak możliwe wewnętrzne opóźnienie ze strony Rockstar. Mimo wszystko wszystko wskazuje na to, że GTA VI rzeczywiście zadebiutuje w 2025 roku, nawet jeśli być może będziemy musieli poczekać kilka miesięcy dłużej, niż oczekiwano.

Zwolnij platformy

Tak czy inaczej, wiemy, że gra jest w fazie rozwoju na PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Nie ogłoszono jeszcze wersji na PC, ale Rockstar ma zwyczaj wypuszczać swoje gry na tę platformę kilka miesięcy lub lat po wersjach konsolowych. Niewykluczone zatem, że wersja na PC ujrzy światło dzienne w późniejszym terminie.

W międzyczasie możemy spodziewać się w tym roku większej liczby GTA VI w akcji. Bądź na bieżąco, aby uzyskać więcej informacji w tym czasie.

Źródło: komiks.com