Data premiery GTA 6: czy to prawda czy fałsz?

Grand Theft Auto 6: Do sieci wyciekła pogłoska o dacie premiery, zwiastunie i oficjalnym ogłoszeniu.

Nieprzekonujący wyciek

W Internecie pojawiła się „wyciekła” notatka głosowa rzekomo należąca do spółki-matki Rockstar, dyrektora generalnego Take-Two, Straussa Zelnicka. W tej notatce omawia daty premiery i zapowiedzi długo oczekiwanej gry GTA 6, kontynuacji GTA V z 2013 roku.

Jeśli uznać ten przeciek za prawdziwy, z notatki wynika, że ​​oficjalna zapowiedź GTA 6 nastąpi w październiku tego roku, a planowana premiera w sklepach 12 miesięcy później, w październiku 2024. Informacja ta jest zgodna z wcześniejszymi wypowiedziami Zelnicka, że Take-Two planuje masowy 25. rok finansowy, który potrwa od kwietnia 2024 r. do marca 2025 r. Jak dotąd wszystko jest w porządku.

Jednak część fanów zdemaskowała nagranie audio (które według Game Rant zostało już usunięte z sieci). Twierdzą, że jest to deepfake wykorzystujący głos Zelnicka, renderowany przy użyciu sztucznej inteligencji. Ich dowodem jest to, że gra ta jest wymieniona jako „Grand Theft Auto V [vee] I [eye] „. I chociaż może się to wydawać logiczne, patrząc na rzekome logo, niewiele osób faktycznie użyłoby tego terminu – a zwłaszcza szef firmy, która ma je wypuścić.

Jednak nawet jeśli jest to podróbka, gra nadal mogłaby zostać wydana w październiku 2024 roku. Możliwe, że fan wykorzystał krążące ostatnio plotki i data ta byłaby sensowna z powodów, o których wspomnieliśmy.

Przecież wiele renderów telefonów pojawia się co roku w oparciu o spekulacje, a nie potwierdzone fakty i często okazują się bardzo bliskie rzeczywistości. Może to nagranie jest prawidłowe, nawet jeśli zostało wygenerowane przez sztuczną inteligencję. Aby się o tym przekonać, będziemy musieli poczekać do października.

Nasza opinia

Uważamy, że Rockstar prawdopodobnie ogłosi to około 17 września, kiedy to przypada 10. rocznica GTA 5, więc teraz będzie idealny moment, aby w końcu ujawnić jego następcę.

Źródło: www.yahoo.com