Dan Houser odkrywa na nowo Hollywood dzięki rewolucyjnemu projektowi.

Jak legenda gier wideo Dan Houser odkrywa na nowo Hollywood dzięki swojemu nowemu projektowi audio-fiction A Better Paradise

Fuzja gier wideo i Hollywood

Dan Houser, współzałożyciel, główny scenarzysta i wiceprezes ds. kreatywności w Rockstar Games, stoi za niektórymi z najbardziej udanych i kinowych serii gier wideo wszechczasów, w tym Grand Theft Auto i Red Dead Redemption.

Houser, sprzedając ponad 400 milionów egzemplarzy, zwłaszcza dzięki wpływom z Hollywood, był wielokrotnie proszony o adaptację swoich dzieł na potrzeby filmów lub seriali. Zawsze jednak odmawiał.

Nowy projekt Dana Housera

Dziś współpracuje z Hollywood ze swoim start-upem Absurd Ventures, aby stworzyć potok IP w ramach projektu audio-fiction o nazwie A Better Paradise. Houser chce teraz współpracować z branżą rozrywkową przy tłumaczeniu gier wideo na ekran w kontekście, w którym potrzeba nowego adresu IP stała się kluczowa dla produkcji.

Ta zmiana w podejściu do gier wideo w świecie filmu pojawia się w dobrym momencie i wydaje się, że Houser jest gotowy wykorzystać tę szansę, aby na nowo odkryć sposób, w jaki powstają prawa własności intelektualnej w Hollywood, przy jednoczesnym zapewnieniu kreatywnej kontroli twórcom gier.

Źródło: theankler.com