Czy Rockstar planuje wydanie GTA 6 na PC w 2026 roku?

Grand Theft Auto 6 to obecnie jedna z najbardziej oczekiwanych gier. Kiedy ukaże się w przyszłym roku, bez wątpienia sprzeda się w milionach egzemplarzy. Jeśli jednak planujesz zagrać w tę grę, będziesz potrzebować konsoli PlayStation 5 lub Xbox Series X|S.

Oficjalna zapowiedź GTA 6

Kiedy Rockstar oficjalnie ogłosił GTA 6 w grudniu ubiegłego roku, deweloper potwierdził, że gra ukaże się wyłącznie na PS5 i Xbox Series X|S. Nie było żadnych zapowiedzi dotyczących premiery na PC.

Naturalnie brak ogłoszenia doprowadził do wielu spekulacji na temat tego, czy największa gra roku 2025 kiedykolwiek zostanie wydana na PC, czy to w momencie premiery, czy później. Jeśli Rockstar lub spółka-matka Take-Two Interactive ostatecznie planują wypuszczenie gry na PC, dlaczego jeszcze tego nie ogłosiły? Przynajmniej dajcie graczom PC trochę spokoju ducha.

Oświadczenie dyrektora generalnego Take-Two

Podczas wywiadu na konferencji TD Cowen w zeszłym tygodniu (transkrypcja: VGC), dyrektor generalny Take-Two, Strauss Zelneck, został zapytany o brak zapowiedzi premiery GTA 6 na PC. Chociaż nie ujawnił żadnych konkretnych planów, zasugerował w pewnym momencie można by ogłosić.

„No cóż, brak ogłoszenia nie jest czymś, co można wyryć na stałe w kamieniu, o ile wiem, ponieważ jedyną rzeczą, która dzieje się po braku ogłoszenia, jest ogłoszenie, jak sądzę, lub ciągły brak ogłoszenia, myślę, że tak też mogłoby się zdarzyć. Wydaje mi się, że żadne z nich nie zostałoby wyryte w kamieniu. »

Historia premier Rockstara

Wydaje się to okrężnym sposobem na powiedzenie, że w pewnym momencie możesz spodziewać się ogłoszenia od Rockstar dotyczącego wydania na PC. Chociaż nic oficjalnego nie zostało jeszcze ujawnione, wystarczy spojrzeć na poprzednie wydawnictwa Rockstar, aby mieć o tym pojęcie. Deweloper ma na swoim koncie wydawanie gier na konsole, a następnie przenoszenie ich na komputery PC w późniejszym terminie.

GTA 4, GTA 5 i Red Dead Redemption 2 zostały wydane na konsolach, a później trafiły na komputery PC. GTA 5 zostało wydane na PS3 i Xbox 360 we wrześniu 2013 roku, a następnie pojawiło się na PS4 i Xbox One w listopadzie następnego roku. Wersja na PC pojawiła się dopiero w kwietniu 2015 roku.

Tymczasem Red Dead Redemption 2 zostało wydane na PS4 i Xbox One w październiku 2018 r., a następnie pojawiło się na PC w listopadzie 2019 r.

Bazując na przeszłości Rockstar, jeśli GTA 6 ukaże się zgodnie z planem w 2025 roku, na PC może pojawić się w 2026 roku.

Źródło: gamefragger.com