Czy przed GTA 6 największy sekret GTA 5 zostanie rozwiązany?


Jedna z największych tajemnic gier wideo kryje się w jednym z najsłynniejszych tytułów na świecie: Grand Theft Auto V! Tak, w hicie Rockstara dziwny obraz od dziesięciu lat porusza umysły najbardziej zatwardziałych fanów. Kosmici? Wielka Stopa? Linki do Red Dead Redemption 2? Oto historia tajemnicy Mount Chiliad, która prawdopodobnie nie zostanie rozwiązana wraz z nadejściem GTA VI.

Malowanie Góry Chiliad (GTA V)

W Grand Theft Auto V na szczycie najwyższej góry drzemie tajemnica, która wciąż budzi sny najwierniejszych fanów. Dziesięć lat i trzy generacje konsol później, The Tajemnica góry Chiliad pozostaje nienaruszony, a przynajmniej nie znalazł jeszcze zadowalającej odpowiedzi. W 2013 roku wszystko zaczęło się od dziwnego obrazu pozostawionego przez twórców Rockstar, aby wszyscy mogli go zobaczyć na stacji, na której znajdują się kolejki linowe Los Santos. Obraz, który bardzo wyraźnie przedstawia omawianą górę, zwisającą jednym okiem i trzymającą w brzuchu pięć „kwadratów” ozdobionych X i trzema symbolami: UFO, jajko, mężczyzna niosący plecak odrzutowy. Co to znaczy ? A prawda jest taka, kiedy? Oto historia góry Chiliad.

Oczywiste początki

Możesz sobie wyobrazić, jak tylko gracze znaleźli słynny obraz, zaczęli szukać wszędzie. Szybko, dwa odkrycia są wymagane! Pierwsza dotyczy pięciu rysunków na samej powierzchni góry Chiliad, niewątpliwie w nawiązaniu do pięciu kwadratów z X. Na trzech z nich widzimy ćwiartkę księżyca, chmurę w deszczową pogodę, a także wierzchołek Góry. Drugie znalezisko nie jest daleko, ponieważ jest wyryte na drewnie z punktu widzenia stosu skalnego. To zdanie, które mówi „wróć, kiedy twoja historia się skończy”. Pod strukturą widzimy rysunek dużego czerwonego oka… takiego samego jak to na samej górze obrazu.

To takie proste, zanim przejdziesz dalej, musisz najpierw ukończyć grę Rockstar na 100%, czyli wszystkie główne zadania, aneksy i wszelkiego rodzaju wyzwania (80 godzin wg. Jak długo bić). Po powrocie do Franklina, jednego z trzech bohaterów GTA V, spotka dziwnego łowcę. Mężczyzna jest pewien, że widział Wielką Stopę i prosi o pomoc w wytropieniu go. Ani jeden, ani dwa, zgadzasz się, zanim zdasz sobie sprawę, że straszna istota to zwykły człowiek – w przebraniu. A rysunki na Mount Chiliad? To są wskazówki, jak zobaczyć UFO o zmroku, raz na 100%. Można znaleźć jeszcze dwa, ale w 2013 roku polowanie na tajemnice wydaje się zakończone.

Misja „The Last One”, po 100% / UFO nad Mount Chiliad

Czy przed GTA 6 największy sekret GTA 5 zostanie rozwiązany?Czy przed GTA 6 największy sekret GTA 5 zostanie rozwiązany?

„Wszystkie te informacje sprawiły, że gracze uwierzyli, że to, co działo się na Mount Chiliad, było czymś bardzo dużym” — mówi twórca TheEpicNate w swoim wideo popularna w tajemnicy Grand Theft Auto V. „Całe strony i kanały YouTube powstały tylko po to, by rozwiązać tę jedną zagadkę (…) poza rozsądkiem„. Niejeden fan myśli wtedy, że wielka tajemnica Mount Chiliad jest martwa, zwłaszcza w przypadku braku DLC dla jednego gracza, w międzyczasie porzuconego przez Rockstar. „Co by było, gdyby odpowiedzi, których wszyscy szukali, miały dotyczyć tego dodatku?”, zauważa TheEpicNate, ale to było przed pojawieniem się ulepszonych wersji GTA V na PC, PS4 i Xbox One.

Polowanie na pliki

Jest rok 2014 i w krainach „nowej generacji” Los Santos pojawiają się dwie nowe wskazówki. Najpierw rodzaj obcej poświaty na polu anteny satelitarnej, na pustyni. A przede wszystkim obecność 27 nowych kwiatuszków na mapie, które zamieniają w zwierzęta każdego, kto odważy się je zjeść… Ogólnie rzecz biorąc, fani są rozpaleni! Wydaje się, że Rockstar jest w końcu gotowy do ożywienia zagadki Mount Chiliad, ale trzeba będzie poczekać rok, zanim śledztwo naprawdę się rozwinie. W 2015 roku ukazała się pecetowa wersja GTA V, a na arenę wkroczyli eksploratorzy danych.

Sekret góry Chiliad nabiera wówczas nowego wymiaru. Dziwny obraz, będący jednak początkiem poszukiwań skarbów, schodzi na dalszy plan, a dochodzenie skupia się prawie wyłącznie na plikach gry. Gra w kotka i myszkę, którą oczywiście monitoruje Rockstar. Amerykańska firma posunie się nawet do tego odpowiedzieć użytkownikowi Reddit w kodzie dla GTA V. Odbiorca nazywa się „Rusty”. To on znalazł lokalizację kolejnej rośliny – tym razem złotej – która pozwala mu stać się Wielką Stopą. „Mylił się, rozpoczynając polowanie we wtorek” – mówi Rockstar w dodanym w międzyczasie cyfrowym wierszu. W rzeczywistości nie ma jednej, ale siedem złotych roślin. Połknięte w określonej kolejności prowadzą do wilkołaka.

„Nawet jeśli fresk z Mount Chiliad odgrywa ważną rolę, zdaliśmy sobie sprawę, że nie powinniśmy interesować się tylko tą zagadką” – zwierza się WarBob, moderator forum Reddit poświęconego tajemnicy Mount Chiliad, w domu czerwony Byk. „Musieliśmy rozwiązać inne tajemnice, które nie miały nic wspólnego z Mount Chiliad. Rozszerzyliśmy nasze cele, znajdując wszystkie ukryte treści i rozwiązując zagadki z nadzieją, że pewnego dnia będzie można zrozumieć znaczenie fresku”. W tym samym artykule opublikowanym w 2018 r. inny moderator, Bluntsarebest, zauważa, że ​​„gra jest tak szczegółowa, że ​​gracze skupiają się na rzeczach, które nie mają znaczenia. znaczenie”.

Wskazówki w Internecie

Po latach każdy szczegół GTA V jest otwarty na interpretację. Niezależnie od tego, czy jest to lakier samochodowy przedstawiający inwazję kosmitów, czy proste graffiti na ścianie w centrum miasta. Jednak po 2017 roku zagadka Mount Chiliad zajmie trochę czasu więcej konkretów. Pamiętacie anulowane DLC dla jednego gracza, które miało odpowiedzieć na to wszystko? Oczywiście całe sekcje tej zawartości zostały przeniesione do Grand Theft Auto Online (sieciowego wymiaru GTA V). Dlatego wiele aktualizacji tytułów online odzwierciedla tajemnicę góry. Dotyczy to zwłaszcza dodatku DLC Gunrunning (2017), który w bardzo trudnej do wywołania misji zaopatrzeniowej przenosi gracza na miejsce katastrofy UFO w celu odnalezienia… jajka! Przypomina ci coś? Oczywiście przed wykonaniem misji w grze wszystko zostało znalezione w plikach.

„Chociaż ta scena (z Gunrunning, przyp. redaktora) nie ma narracji, była to ogromne odkrycie” — komentuje TheEpicNate. „Od tego momentu mieliśmy jajo, UFO, brakowało tylko plecaka odrzutowego (z obrazu Mount Chiliad, przyp. red.)”! A gracze nie czekali długo, aby go zdobyć. Kilka miesięcy później pojawia się aktualizacja Doomsday Heist, która zawiera nie tylko cenną maszynę latającą, ale przede wszystkim główne zadanie szalonego naukowca, którego baza jest ukryta (tak, masz)… w górze chiliad. „Chodź, to wszystko dla nas na JV, dziękujemy za przeczytanie nas”? Więc nie. Bo w podstawie znajduje się czteroczęściowy fresk z symbolami, które przywołują wszystko, o czym do tej pory wspomnieliśmy: księżyce, Wielka Stopa, oko, jedna z 27 roślin, słynny mural. „Cholera, znowu zaczynamy”, jak powiedział drogi „CJ” w GTA San Andreas.

Odpowiedź, pewnego dnia?

Nawet dzisiaj wielu fanów próbuje odkryć tajemnicę czteroczęściowego muralu, jak widać na Reddit na przykład. Dlaczego tego nie odwrócić? Przeczytać od góry do dołu? A może zbieżność z płaskorzeźbami mapy? Oczywiście nie pomagają w tym „nowe wskazówki” znalezione po drodze, które pojawiły się wraz z innymi aktualizacjami GTA Online. Gracze uważają nawet, że istnieją rozstrzygające powiązania między GTA V i Red Dead Redemption 2, najnowszy przebój Rockstar, o Mount Chiliad. “Wszystko jest uważane za wskazówkę ze strony Rockstar Games”, ocenia moderator Bluntsarebest, za pośrednictwem Red Bulla. „Wielu graczy uważa, że ​​studio stworzyło ogromną zagadkę”. Kiedy ktoś jest zainteresowany tematem, trudno się nie ugryźć. Bardzo szybko teorie łączą się i pojawia się chęć do inwestowania. Dla Rockstara? Świetny pretekst do utrzymania zaangażowania fanów.Źródło : https://california18.com/before-gta-6-will-gta-5s-biggest-secret-ever-be-solved/8305512022/