Czy Modern Warfare 3 zdetronizuje GTA 6, tak jak to miało miejsce 3 lata temu z GTA 5?

Call of Duty: Modern Warfare 3 jest kontynuacją MW 2 i będzie kontynuować narrację z poprzedniej gry. Gra wkrótce zostanie wydana, a wśród graczy rośnie oczekiwanie. Modern Warfare 3 przyniesie nowe funkcje i ulepszenia rozgrywki. Może to być jedna z najlepiej sprzedających się gier wideo, jeśli nie najwyższa pozycja na liście, poziom, którego osiągnięcie nawet GTA 6 byłoby trudne. Na razie to tylko spekulacja, ale jeśli tak się stanie, nie będzie to pierwszy przypadek, gdy tytuł COD pozostawił grę GTA w tyle. W 2020 roku dwie gry Call of Duty prześcignęły GTA 5 i wiele innych znanych nazwisk i zdominowały listę najlepiej sprzedających się gier, a GTA 5 nie znalazła się nawet w pierwszej dwudziestce. Szokujące, prawda?

Call of Duty: Modern Warfare 3 ukaże się 10 listopada 2023 roku na wszystkich platformach

Retrospekcja 3 lata temu to był dziwny rok ze względu na pandemię, kiedy większość ludzi musiała zostać w domu, a gracze nie mieli nic lepszego do roboty niż granie w gry, co przełożyło się na wzrost sprzedaży gier w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Jest to również zasługa nowoczesnych konsol Xbox Series i PlayStation 5, które wystartowały na początku listopada i przyniosły nową generację gier o niesamowitych możliwościach.

Call of Duty: Black Ops Zimna Wojna

Rok 2020 przyniósł eksplozję sprzedaży gier w Stanach Zjednoczonych i według raportu udostępnionego przez NPD, Activision znalazło się na szczycie listy z dwiema swoimi grami na pierwszym i drugim miejscu w Stanach Zjednoczonych. Pierwsze miejsce zajęło Call of Duty: Black Ops Cold War z 2020 r., a drugie miejsce przypadło Call of Duty: Modern Warfare z 2019 r. Według analityka NPD, Mata Piscatelli, Call of Duty już 12 rok z rzędu zostało uznane za najlepiej sprzedającą się serię gier w Stanach Zjednoczonych. Nie było to wcale zaskakujące, biorąc pod uwagę popularność trybu Battler-Royale Warzone, który był dostępny w obu grach.

Call of Duty Modern Warfare

Sprzedaż gier obejmowała pełne kopie fizyczne i cyfrowe z platform Nintendo eShop, PlayStation, Xbox i STEAM. GTA 5, jedna z największych gier z otwartym światem, nie znalazła się nawet w pierwszej dwudziestce. Inne godne uwagi gry wśród najlepiej sprzedających się gier to Animal Crossing: New Horizons, Madden NFL 21, Assassin’s Creed: Valhalla i The Last of Us: Część II m.in.

Czy Call of Duty: Modern Warfare 3 może przebić GTA 6 pod względem sprzedaży?

Możliwe, że Modern Warfare 3 przebije GTA 6 pod względem sprzedaży, a biorąc pod uwagę historię dominacji tej gry na listach przebojów, jest to bardzo prawdopodobne. Jednak niesprawiedliwe byłoby nie wziąć pod uwagę, że GTA 6 może przewyższyć MW 3, ponieważ gra jest rozwijana już od dłuższego czasu i jest reklamowana jako największa gra z otwartym światem, jaką kiedykolwiek stworzono. GTA 6 ma podobno szacunkowy budżet na poziomie 2 miliardów dolarów i rzekomo 400 godzin rozgrywki.

Gra ma potencjał, aby stać się najlepiej sprzedającą się grą w historii gier, a kilka przecieków pojawiających się w Internecie z pewnością wzbudziło zainteresowanie społeczności graczy. Będzie jednak miał silną konkurencję ze strony takich graczy jak Modern Warfare 3, gdy ponowne uruchomienie powróci z szybkimi trybami gry i mapami, nowymi funkcjami, oczekiwanymi nowymi bohaterami i, powiedzmy sobie jasno, najgorętszą serią gier, która jest bestsellerem na rynku 12 razy z rzędu w Stanach Zjednoczonych.

Źródło: fandomwire.com