Czy mapa dynamiczna będzie działać w następnej grze Grand Theft Auto?


Rockstar Games nie mówi zbyt wiele o przyszłości serii Grand Theft Auto – w rzeczywistości najpierw zagłębią się w przeszłość dzięki zremasterowanej trylogii GTA. Wiemy jednak, że GTA 6 będzie przełomowe, choć nie zostało jeszcze ujawnione, a nowe przecieki sugerują, że może otrzymać mapę dynamiczną. Pytanie, które chcemy zadać, brzmi… Czy powinno?

WYCIEKI GTA 6 – Czy dostanie dynamiczną mapę?

Wielu przecieków i eksploratorów danych mówiło o mapie GTA 6 i wiele z nich jest prawdopodobnie fałszywych – jednak ta może być po prostu prawdziwa.

Użytkownik Twittera ThatsSoBold twierdził, że gra Grand Theft Auto ma zostać ogłoszona pod koniec 2021 roku – wyjaśniając, jak odbędzie się w Vice City, „z udziałem huraganów, aligatorów i nie tylko”. Możesz to wszystko zobaczyć na poniższym obrazku.

FAKT CZY FIKCJA – Co myślisz?

ThatsSoBold twierdzi również, że mapa będzie znacznie większa niż Los Santos w Grand Theft Auto V – co nie jest zaskakujące – i że będzie to dynamiczna mapa podobna do mapy Fortnite firmy Epic Games – która jest.

Ten post nie był długi, a ThatsSoBold podobno zawiesiło swoje konto na Instagramie. Doprowadziło to do tego, że wielu fanów pomyślało, że ThatsSoBold było coś na rzeczy – że Rockstar Games podjęło działania przeciwko nim, aby zamknąć plotki i przecieki dotyczące GTA 6 i jego mapy dynamicznej.

DYNAMICZNA MAPA GTA 6 – Czy powinna mieć taką?

GTA gry są tradycyjnie doświadczeniami dla jednego gracza. GTA Online Rockstar Games zmieniło sposób, w jaki patrzymy na Grand Theft Auto, ale nie powinno stać się rdzeniem serii posuwającej się do przodu – bez względu na to, ile zarabia.

Jeśli GTA 6 miałoby przyjąć dynamiczną mapę, taką jak Fortnite, jak sugeruje ThatsSoBold, wiązałoby się to z kilkoma problemami – nie wspominając już o kroku wstecz w kwestii dostępności.

Na przykład ludzie grają w gry z różnymi prędkościami. Wymuszenie zmiany mapy GTA 6 poprzez aktualizację może spowodować zamieszanie i zakłócić rozgrywkę jednej osoby, jeśli będzie kontynuować narrację.

Poza tym ludzie nie zawsze mają stabilne połączenie internetowe. Dynamiczna mapa, taka jak Fortnite, wymagałaby stałego połączenia z Internetem. Oba te rozwiązania zaspokoiłyby większość – jednak wykluczyłoby to wielu graczy i wypchnęłoby ich z pełnego oferowanego doświadczenia.

NOWE WNĘTRZE – Nie jest to dokładnie dynamiczna mapa, ale Rockstar Games dodaje nowe obszary…

Mapy Grand Theft Auto zawsze były do ​​pewnego stopnia dynamiczne i nie sądzimy, aby GTA 6 całkowicie zrezygnowało z dynamicznego systemu map, z którego korzystali w przeszłości. Dla kontekstu mówimy o zmieniającej się pogodzie i zmianach mapy, które następują po ważnych misjach fabularnych. Dołączenie dynamicznej mapy w stylu Fortnite do GTA 6 byłoby jednak złym pomysłem.

Jednak może tak się stać, gdy GTA Online nadal się rozwija. Jedyną rzeczą, która tak naprawdę powstrzymuje GTA Online, jest fakt, że Los Santos pozostaje bez zmian. Rockstar Games zawsze dodaje nową zawartość do GTA Online od Rockstar Games, a nawet niedawno dodali swój pierwszy dodatek do mapy – poprzez napad na Cayo Perico.

CAYO PERICO – To nie jest oszałamiające, ale to ważny początek

Rozwijające się GTA Online będzie obejmować ewolucję mapy, na której się gra – dynamiczna mapa byłaby fantastycznym miejscem na początek i tylko pomogłaby Rockstar Games w dalszym opracowywaniu nowej zawartości do GTA Online w przyszłości. Po prostu nie jesteśmy pewni, czy mapa dynamiczna powinna być również uwzględniona w GTA 6.

Source : https://realsport101.com/gta/gta-6-leaks-dynamic-map-fortnite-update-rockstar-games/