Czy los gier wideo zależy od premiery GTA 6 w 2025 roku?

Obecny kryzys mocno uderza w branżę gier wideo, powodując masowe zwolnienia, zamykanie studiów i rażące niepowodzenia. Spadają także przychody. Według danych dotyczących sprzedaży w USA, dostarczonych przez firmę monitorującą Circana, oczekuje się, że wydatki na gry wideo w 2024 roku spadną o 2% – i to najbardziej optymistyczny scenariusz.

Nowa nadzieja w GTA 6

Szef Xbox, Phil Spencer, wyjaśnił masowe zwolnienia w Microsoft, które dotknęły prawie 2000 pracowników w branży gier wideo, twierdząc, że w ostatnich latach branży nie udało się przyciągnąć nowych graczy, zwłaszcza na konsole. Jednak na horyzoncie widać promyk słońca: Grand Theft Auto 6.

W wywiadzie dla GI.biz analityk Circana, Mat Piscatella, powiedział, że pewny sukces Rockstar wywoła „ponowne zainteresowanie” grami wideo, posuwając się nawet do stwierdzenia: „Prawdopodobnie nigdy nie było w branży większego wydania, więc brak ciśnienia. »

Jasne jest, że GTA 6 jest wyczekiwane nie tylko przez dewelopera Rockstar i jego właściciela, Take-Two. Niektórzy analitycy przewidują, że ta gra stanie się najlepiej sprzedającą się grą wszechczasów, grą, która bije rekordy rozrywki.

W 2013 roku GTA 5 potrzebowało zaledwie trzech dni, aby sprzedaż przekroczyła 1 miliard dolarów, stając się grą, która najszybciej osiągnęła ten wynik w historii rozrywki. GTA 6 może osiągnąć miliard dolarów w 24 godziny.

Potencjalny wpływ na branżę

Pieniądze napływające na sprzedaż gier wideo mogą jedynie zwiększyć przychody firm czerpiących zyski ze sprzedaży gier i akcesoriów, od Amazonu przez GameStop po Microsoft i Sony, które sprzedają gry za pośrednictwem swoich sklepów internetowych. Kiedy w 2025 roku planowana jest premiera GTA 6, wiele firm będzie walczyć o swój kawałek tortu.

GTA 6 to rodzaj gry, która będzie sprzedawać konsole. Oczekuje się, że Sony wypuści PS5 Pro jeszcze w tym roku i niewątpliwie skorzysta na zainteresowaniu GTA 6. Podobnie GTA 6 wyprzedzi sprzedaż konsol Xbox Series X i S oraz wszelkich aktualizacji sprzętowych planowanych przez Microsoft. Należy pamiętać, że GTA 6 nie zostanie wydane na PC w momencie premiery. Aby zagrać w tę grę, musisz posiadać konsolę PlayStation lub Xbox.

Oprócz sprzedaży, internetowemu odpowiednikowi GTA 6 z pewnością będą towarzyszyć mikrotransakcje, podobnie jak ma to miejsce obecnie w GTA Online. Na wszelkich wydatkach skorzystają także Microsoft i Sony.

Bezprecedensowa presja dla branży

Czy GTA 6 rzeczywiście jest najważniejszą premierą w historii gier wideo, jak sugerowano? Masowe zwolnienia nadal nękają branżę gier wideo, więc jest wysoce prawdopodobne, że tak. Nie zapominajmy o ludziach pracujących nad urzeczywistnieniem GTA 6 i wyzwaniach, przed którymi stoją, gdy branża wstrzymuje oddech w oczekiwaniu na premierę gry.

W zeszłym miesiącu programiści z Rockstar Games skrytykowali decyzję firmy o zmuszeniu pracowników do powrotu do biura przez pięć dni w tygodniu w celu dokończenia pracy nad GTA 6, niektórzy wyrazili obawy związane z kryzysem.

Źródło: www.bing.com