Czy GTA 6 pojawi się na PS4 i Xbox One? Wszystko co musisz wiedzieć!


Wkrótce pojawi się kolejna gra Grand Theft Auto, a gracze z całego świata przygotowują się do premiery GTA 6. I według twórców, będzie to ogromna aktualizacja GTA 5. Niestety, choć może to brzmieć teraz ekscytująco, oznacza to również, że wiele platform poprzedniej generacji może nie obsługiwać GTA 6. Niezależnie od tego, czy chodzi o grafikę lub funkcje, tylko czas pokaże. Na razie spróbujmy dowiedzieć się, czy GTA 6 pojawi się na PS4 i Xbox One, czy nie.

Premiera GTA 6 na PS4 i Xbox One (2022)

Zanim dojdziemy do konkluzji, najpierw omówimy kilka elementów, które mogą wpłynąć na wydanie GTA VI na konsole. Przeczytaj więc każdą sekcję, aby zrozumieć pełny obraz.

Czy Twoja maszyna może uruchomić GTA VI?

Według popularnego i niezawodnego przeciekacza GTA, Chrisa Klippela, Grand Theft Auto 6 jest rozwijany na nowym Rockstar Games Silnik gniewu, który podobno wyprzedził swój czas. Jest to bardziej wydajny i potężniejszy silnik do tworzenia gier niż obecny silnik Rage, który napędza GTA 5 i RDR2. Oba te tytuły są niezwykle fotorealistyczne i ciężkie na maszynach.

Jak opisano w naszym dogłębnym przewodniku po GTA 6, ten tytuł ma mieć bardziej szczegółowe wnętrza, dynamiczną pogodę, więcej postaci niezależnych i większą mapę. Tak więc GTA 6 z pewnością będzie wymagało znacznie więcej mocy, aby dać z siebie wszystko. Użytkownicy komputerów PC mogą aktualizować swój system, aby nadążyć za duchem czasu, ale użytkownicy PS4 i Xbox One nie mają tego przywileju.

Czy GTA 6 pojawi się na PS4 i Xbox One?

Rockstar Games jest znane z tego, że przesuwa swoje gry do granic obecnych standardów branżowych. A franczyza Grand Theft Auto jest największym tego dowodem. Nie będzie uczciwe założenie, że ograniczą swoją następną grę, aby zaspokoić szerszą publiczność, nawet jeśli jest to na konsolach obecnej generacji. Nie zapominajmy, że PS4 wyszło w 2013 roku, który będzie miał ponad dekadę kiedy wyjdzie GTA 6.

Więc najlepiej założyć, że GTA 6 nie ukaże się na PS4 i Xbox One. Zamiast tego spodziewamy się premiery GTA VI w dniu PS5 i Xbox Series X/S. Wzorem GTA V, gra może później trafić do graczy na PC za rok lub dwa.

Czy GTA 6 będzie dostępne tylko na PS5?

Podążając za wzorcem wypuszczania innych tytułów GTA z serii, możemy śmiało powiedzieć, że GTA 6 nie będzie ekskluzywne dla PS5. Mimo że nie trafi na PS4, nadal będzie dostępny na PS5, Xbox Series X/S, a nawet na komputerach z systemem Windows 10 i 11.

GTA 6 na Androida i iOS

Obecnie mamy tylko GTA III, Vice City i San Andreas na Androida i iOS. Wszystkie te gry są klasykami i wymagają niewiele od platformy, na której działają. Jednak gry takie jak GTA IV i GTA V są znacznie cięższe i żaden z nowoczesnych telefonów komórkowych nie jest w stanie ich uruchomić. Co więcej, nawet po ponad 10 latach tytuły te nie trafiły na smartfony.

W związku z tym można założyć, że GTA 6 nie ujrzy światła dziennego na iOS lub Android. Dlatego unikaj wszystkich nieznośnych plików „APK” GTA 6, które mogą znaleźć się w Internecie.

Premiera GTA 6 na PS4 i Xbox One

Teraz, gdy wiesz już o losie GTA 6 na niektórych urządzeniach, nadal jesteś podekscytowany grą? A może zamierzasz zbadać jakieś alternatywy GTA? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej!Źródło : https://beebom.com/will-gta-6-come-ps4-xbox-one/