Czy GTA 5 Online międzyplatformowy w 2021 roku?


W ostatnich latach branża gier stała się cyfrowa. Ludzie mogą teraz grać w swoje ulubione gry z przyjaciółmi i nieznajomymi z całego świata, a nie tylko na kanapie obok nich.

Na przykład GTA 5 to gra z otwartym światem, która pozwala odkryć fabularyzowaną wersję Los Angeles. „Czy GTA 5 będzie wieloplatformowy w 2021 roku?” to palące pytanie w głowie każdego gracza GTA. Na to i inne pytania odpowiemy w tym artykule.

Wieloplatformowe GTA V

Zdolność graczy do grania w gry z innymi lub przeciwko innym na różnym sprzęcie jest określana jako gra międzyplatformowa. Na przykład, jeśli grasz na PlayStation, a ja gram na Xboksie, możemy grać w tę samą grę na różnych platformach.

Każdy gracz GTA V zastanawia się: czy mogę grać w tę grę na kilku platformach? GTA 5 nie jest jednak grą wieloplatformową. Oznacza to, że jeśli grasz na PS4 lub PS5, a twój znajomy korzysta z Xbox One, PC lub innej platformy, nie będziecie mogli grać razem w GTA V.

Dlaczego GTA V i GTA Online nie są jeszcze wieloplatformowe?

Powodem, dla którego GTA V nie jest wieloplatformowe, jest sposób, w jaki każda gra zapisuje i przechowuje informacje podczas gry online.

Gdy gracze dołączą na przykład za pośrednictwem konsoli Xbox, wszyscy uzyskają dostęp do jednego pliku zapisu hostowanego na serwerach firmy Microsoft; oznacza to, że do gry online potrzebna jest konsola Microsoft i połączenie internetowe.

Czy GTA 5 będzie wieloplatformowy w 2021 roku?

Z drugiej strony gracze łączący się za pomocą konsoli PlayStation będą mieli własne pliki zapisu, co oznacza, że ​​nie ma ograniczeń co do tego, gdzie gracz może dołączyć do sesji gry online. Jedynymi wymaganiami dla tej platformy do gier są system PlayStation i połączenie internetowe dla każdego gracza.

Czy w najbliższej przyszłości GTA V będzie wieloplatformowe?

Rozsądne byłoby przejście na wiele platform, ponieważ sprawiłoby to, że gra byłaby bardziej dostępna dla szerszej publiczności. Pozwoliłoby to użytkownikom grać ze znajomymi, którzy mają inne systemy, co zachęciłoby graczy, którzy wcześniej unikali gry, ponieważ nie było to możliwe.

Czy GTA 5 będzie wieloplatformowy w 2021 roku?

W przeciwieństwie do strzelanek pierwszoosobowych, w których gracze na PC mają znaczną przewagę nad graczami konsolowymi dzięki użyciu myszy i klawiatury, nie ma dużych problemów z równowagą. Używanie myszy i klawiatury nie daje graczom żadnej znaczącej przewagi nad używaniem gamepada w GTA Online.

Nie ma słowa o tym, czy GTA 5 lub jego odpowiednik online kiedykolwiek będzie miał wsparcie dla wielu platform, niezależnie od tego, czy oznacza to możliwość grania z kumplami na innych platformach, czy używanie swojej postaci online na wszystkich posiadanych konsolach.

Czy GTA 5 będzie wieloplatformowy w 2021 roku?

Implementacja tych funkcji jest wątpliwa, biorąc pod uwagę, że jesteśmy tak późno w cyklu tworzenia gry — i że gra ma już ponad dekadę. W związku z pracami nad aktualizacją nowej generacji wszelkie zapowiedzi międzyplatformowe lub międzyplatformowe wydawałyby się bardziej prawdopodobne bliżej tego czasu.

Jeśli pojawią się jakieś nowe ogłoszenia, z pewnością damy Ci znać tutaj.Źródło : https://www.geeksultd.com/2021/12/is-gta-5-online-cross-platform-in-2021/