Czy GTA 5 jest wstecznie kompatybilne na konsolach nowej generacji?


Według Rockstar Games, GTA 5 będzie wstecznie kompatybilne na konsolach nowej generacji.

Pomimo opóźnienia w marcu 2022, GTA 5 będzie dostępne na PlayStation 5 i Xbox Series X|S. Ważnym pytaniem dla weteranów jest kompatybilność wsteczna. Gracze GTA 5 nie chcą zaczynać od zera. Na szczęście będzie dostępny na konsole nowej generacji.

Gracze PlayStation 4 i Xbox One mogą przenieść swoje dane na nowsze systemy. Wystarczy, że zarejestrują się w Social Club. Jedną z głównych zalet konsol nowej generacji jest funkcja kompatybilności wstecznej. Daje to starszym graczom zachętę do przenoszenia swoich plików zapisu.


Czy GTA 5 jest wstecznie kompatybilny?

GTA 5 będzie wstecznie kompatybilne z konsolami nowej generacji. Rockstar Games podało to w zeszłym roku w swoim Newswire. Na najnowsze wrażenia z GTA 5 gracze będą musieli poczekać do marca 2022 roku. Do tego czasu mogą być pewni, że ich postęp zostanie przeniesiony.


Oficjalne oświadczenie Rockstar

Gracze GTA 5 nie muszą tracić całej swojej ciężkiej pracy (zdjęcie za pośrednictwem Rockstar Games)
Gracze GTA 5 nie muszą tracić całej swojej ciężkiej pracy (zdjęcie za pośrednictwem Rockstar Games)

W listopadzie 2020 r. Rockstar ogłosił ogłoszenie na konsolach nowej generacji. Wprost potwierdzili kompatybilność wsteczną.

GTA 5 na PlayStation 4 i Xbox One będzie absolutnie działać na PlayStation 5 i Xbox Series X|S. Gracze mogą kontynuować od miejsca, w którym skończyli. Rockstar opisał, jak fani GTA 5 mogą przenosić swoje gry na konsole nowej generacji. Zaproponowali następującą metodę:

„Przesyłaj zapisane pliki i pełne gry za pomocą kabli LAN, łącząc się bezprzewodowo lub za pomocą pamięci USB”.

Co najważniejsze, gracze mogą korzystać z zapisów w chmurze. Oto, co powiedział Rockstar:

„Możesz także przenieść najnowszy zapis w chmurze powiązany z kontem PlayStation Plus lub Xbox Live”.

Trzeba jednak włączyć tę funkcję na starszych konsolach. Następnie wszystkie bieżące postępy zostaną nagle przeniesione.


Łączenie Social Club

Rockstar sugeruje również, że gracze GTA 5 powinni połączyć swoje konta z Social Club. Rejestracja to prosty proces, który zajmuje tylko kilka minut. Po zalogowaniu gracze mogą połączyć GTA 5 ze swoimi kontami PlayStation Network lub Xbox Live.

Jest wiele powodów, aby zapisać się do Social Club. Gracze otrzymają unikalną broń i pojazdy, a także ekskluzywne funkcje.


Dodatkowe tytuły będą kompatybilne wstecz

GTA 5 to nie jedyna gra Rockstar, która wkracza do akcji. Red Dead Redemption 2 będzie również kompatybilne wstecz. Jeśli ktoś grał w to na swoim PlayStation 4 lub Xbox One, może przenieść go na konsole nowej generacji.

Rockstar niesie też dobrą wiadomość dla posiadaczy Xboksa. Następujące tytuły na konsolę Xbox One będą wstecznie kompatybilne z Xbox Series X|S:

  • Bully: wydanie stypendialne
  • Grand Theft Auto IV (oprócz epizodów z Liberty City)
  • Grand Theft Auto: San Andreas
  • Klub nocny: Los Angeles
  • Rockstar Games przedstawia tenis stołowy


Uwaga: ten artykuł odzwierciedla osobiste poglądy autora.

Edytowane przez Sijo Samuel Paul


Source : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=BF14B430DAB1453CADCE6DF03F91A6E2&url=https%3A%2F%2Fwww.sportskeeda.com%2Fgta%2Fis-gta-5-backwards-compatible-next-gen-consoles&c=17099188022157927948&mkt=fr-fr