Co oznaczałoby nowe Grand Theft Auto dla Take-Two Interactive?


Grand Theft Auto V (GTA V) to najpopularniejsza pojedyncza gra wideo w historii. Wydany prawie dziesięć lat temu przez Rockstar Games – którego właścicielem jest Take-Two Interactive (DWA 1,59%)GTA V sprzedał ponad 170 milionów sztuk w ciągu swojego życia, w tym około 20 milionów w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Wraz z rozwojem GTA Online, franczyza była ogromnym motorem wzrostu dla Take-Two w ciągu ostatniej dekady. Ale po prawie 10 latach od premiery, kiedy będzie? GTA VI być uwolnionym? To ogromne pytanie, które zarówno gracze, jak i inwestorzy zadają od lat, ponieważ Rockstar trzyma swoje karty blisko klatki piersiowej.

Istnieją jednak pewne wskazówki, że niedługo ukaże się długo oczekiwany tytuł. Oto kiedy GTA VI może zostać zwolniony i co to będzie oznaczać dla działalności Take-Two.

Kiedy gra może zostać wydana?

W ciągu ostatniego roku pojawiło się wiele wskazówek, kiedy następny GTA gra nadchodzi. Po pierwsze, Rockstar wyraźnie stwierdził w postach na blogu, że studio pracuje nad grą i przesunęło zasoby z innych projektów do pracy nad jej rozwojem. Nie ustalili żadnego zakresu dat wydania, ale jeśli spojrzymy na złożenie wniosku o fuzję Take-Two w Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) w związku z przejęciem Zyngi w tym roku, zaoferowano wskazówki finansowe na następne kilka lat podatkowych .

W roku podatkowym 2024, który obejmuje rok kończący się w marcu 2024, Take-Two przewiduje duży skok w rezerwacjach netto (ekwiwalent sprzedaży firmy produkującej gry wideo) do 5,2 miliarda dolarów, czyli o 33,7% więcej niż w szacunkach z roku podatkowego 2023. Prognozy te wykluczają przejęcie firmy Zynga. Czytając liście herbaty, prawdopodobnie oznacza to, że Take-Two jest w planach GTA VI wyjdzie w przyszłym roku podatkowym. A wraz z udanym uruchomieniem GTA V we wrześniu 2013 r. jest prawdopodobne, że jest to miesiąc, w którym GTA VI wyjdzie również. Firmy produkujące gry zazwyczaj planują swoje większe wydania gier na ostatnie kilka miesięcy w roku, aby zbiegły się z okresem świątecznym i Świętem Dziękczynienia w Stanach Zjednoczonych.

Żeby było jasne, nie otrzymaliśmy od Rockstar dokładnej daty premiery GTA VIale w oparciu o historyczny precedens, posty na blogu Rockstar i zgłoszenia SEC Take-Two, prawdopodobnie pojawi się jesienią lub zimą 2023 roku.

Jak to wpłynie na działalność Take-Two

GTA VIgdy zostanie wydana, powinna mieć ogromny wpływ na działalność Take-Two. GTA V sprzedał około 40 milionów egzemplarzy w ciągu pierwszych 12 miesięcy po premierze, w tym 1 miliard dolarów w sprzedaży w ciągu pierwszych trzech dni po premierze. Przy większej liczbie osób grających na całym świecie w 2023 r. w porównaniu z 2013 r. GTA VI może przewyższyć te wyniki sprzedaży. Jeśli gra sprzeda się w 50 milionach egzemplarzy w ciągu pierwszych 12 miesięcy po średniej cenie 60 dolarów, będzie to równoznaczne z 3 miliardami rezerwacji netto.

Take-Two (w tym przejęcie Zyngi) prowadzi w tym roku fiskalnym na rezerwacje od 5,8 do 5,9 miliarda dolarów, więc zwiększenie o 3 miliardy dolarów z nowego tytułu GTA miałoby duże znaczenie dla jego finansów. I to nawet nie bierze pod uwagę wzrostu wydatków na GTA Online.

Panuje trwały wzrost i powtarzalne przychody

Projekt sprzedaży w pierwszym roku jest fajny, ale akcjonariusze powinni naprawdę skupić się na tym, czy: GTA VI może oferować taką samą trwałą sprzedaż, jak GTA V i zachęcać konsumentów do konsekwentnych wydatków GTA Online. Te powtarzające się zakupy były chlebem powszednim Take-Two przez ostatnie kilka lat, a segment rósł w tempie 21% złożonej rocznej stopy wzrostu (CAGR) od roku podatkowego 2018 do roku podatkowego 2022. Jest to ważny powód, dla którego akcje Take-Two wzrosła o ponad 1000% w ciągu ostatnich 10 lat, pokonując S&P 500powrót w tym przedziale czasowym.

Jeśli GTA franczyza odtworzy swój sukces, kolejna rata będzie musiała inspirować konsumentów do zabawy, interakcji i wydawania pieniędzy GTA Online. Jeśli tak się stanie, akcjonariusze Take-Two prawdopodobnie będą zadowoleni z posiadania akcji w tej dekadzie.

Brett Schafer zajmuje stanowiska w Take-Two Interactive. Motley Fool zajmuje stanowiska i rekomenduje Take-Two Interactive. Motley Fool zaleca następujące opcje: długie rozmowy za 115 USD w styczniu 2023 r. na Take-Two Interactive. Motley Fool ma politykę ujawniania informacji.

Źródło : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=63095ea5de6240da81f591afaec2c8b1&url=https%3A%2F%2Fwww.fool.com%2Finvesting%2F2022%2F08%2F26%2Fwhat-would-new-grand-theft-auto-mean-for-take-two%2F&c=1405374605621524849&mkt=fr-fr