Chatham Colored All-Stars zdobyła mistrzostwo Ontario Baseball Association w 1934 roku.

Chatham Colored All-Stars zdobyli swoje pierwsze mistrzostwa Ontario Baseball Association w 1934 roku.

Długa historia sukcesów

W finale Chatham pokonał Penetanga i Phila Marchildona, którzy przez osiem lat grali na boisku w głównych ligach drużyny Philadelphia Athletics i są członkami Canadian Baseball Hall of Fame.

Ferguson Jenkins przyniósł dodatkowe uznanie Chatham, wygrywając 284 mecze w głównych ligach dla drużyn Phillies, Cubs, Rangers i Red Sox oraz będąc wprowadzonym do Baseball Hall of Fame.

Nowa era dla Chatham-Kent Barnstormers

W tym sezonie drużyna Chatham-Kent Barnstormers debiutuje w Intercounty Major Baseball League. W niedzielę, ubrani w klasyczne czarne paski, strzelili dwa runy na początku dziewiątej rundy, pokonując Hamilton Cardinals 7:5 na stadionie Bernie Arbor.

Connor Hicks i Tyler Duncan z rzędu zdobyli home runy, a Hamilton zremisował na 5:5 w końcówce ósmej rundy.

Luis Bernardo, następny w kolejności startowej, prawie wygrał mecz, zanim Braxton Haggith złapał jego długi home run od lewej ściany boiska.

Historyczna rywalizacja

Rywalizacja pomiędzy Chathamem i Hamiltonem sięga prawie 70 lat. W 1956 roku Dennis Roebuck w obu meczach pokonał Hamiltona, wygrywając 4:2 w pierwszym meczu, a następnie w następnym meczu rzucił bez trafienia, pokonując miażdżące zwycięstwo 9:0, eliminując Hamiltona w OBA Bantam A najważniejsze półfinały.

Zespół Cardinals, który na początku sezonu ma obecnie bilans 6-4, będzie gościć Kitchener Panthers w piątkowy wieczór, 14 czerwca, podczas specjalnego meczu poprzedzającego Dzień Ojca, którego celem jest uczczenie szczególnej więzi między ojcami i ich dziećmi.

Źródło: www.bing.com