ChatGPT w GTA 6? Fani sugerują, że to możliwe!

Fani sugerują, że ChatGPT może pomóc w ożywieniu GTA 6

Fani sagi, która obecnie sprzedaje najwięcej gier, wciąż zadają sobie pytania. Kilka dni temu zastanawiali się nad możliwością kanałów telewizyjnych. Dziś zastanawiają się, czy ChatGPT mógłby pomóc w GTA 6.

Sztuczna inteligencja wkracza we wszystkie dziedziny dzisiejszego społeczeństwa. Od pisania skryptów, przez tworzenie biznesowych chatbotów, po pisanie komunikatów prasowych. To robi wrażenie.

Na Reddit pojawiają się pomysły, jak wykorzystać ChatGPT w rozwoju GTA 6. Fani sugestywnie wyobrażają sobie, że sztuczna inteligencja może być wykorzystana do ożywienia miasta w kolejnym tytule sagi.

Możliwość zadawania pytań NPC o wszystko i uzyskania rozsądnej odpowiedzi. Widziałem kilka osób w Internecie, które modyfikują ChatGPT do pracy z NPC, są w stanie zadać NPC pytanie i daje im to sensowną odpowiedź.

Czy uważacie, że byłby to dobry czy zły dodatek do GTA6? Oczywiście z takim systemem będzie wiele problemów, zbyt wiele, by je wymienić, ale nawet gdyby dodano prostszy system, jak ten wpłynąłby na ogólną rozgrywkę (offline i online)?

Jednakże, pozwalanie sztucznej inteligencji zapewniać linie dialogowe w grze wideo tak dużej i ambitnej jak GTA 6… może wymknąć się spod kontroli. Wielokrotnie udowodniono, że wszystkie narzędzia konwersacyjne wykorzystujące sztuczną inteligencję, mogą one skończyć się utratą ostrości, a odpowiedzi są całkowicie dalekie od tego, czego szukaliby programiści.

Jednakże, fani wciąż mają nadzieję, że ChatGPT zostanie wykorzystany w rozwoju GTA 6, aby ożywić miasto i NPC.

Źródło: Softonic.