CEO Take Two mówi, że wyciek GTA VI był straszny, ale nie wpłynie na okno rozwoju


Wycieki gry na początku cyklu rozwojowego często prowadzą do opóźnień, czego wielu obawiało się, gdy ogromny wyciek GTA VI wybuchł we wrześniu w Internecie. Na szczęście dyrektor generalny Take Two Interactive, Strauss Zelnick, mówi, że główny producent pieniędzy wydawcy nie wpłynie negatywnie na rozwój gry.

Jeśli chowałeś się pod skałą lub uciekłeś z kupą gotówki na Bahamy i obecnie popijasz Mojito lub Sangrię na ustronnej plaży i wpatrujesz się w zachód słońca, ponad 90 filmów i zrzutów ekranu rzekomo pobranych z wersji testowej pojawiło się na forum GTA i rozprzestrzeniać się lotem błyskawicy w mediach społecznościowych, w tym na Twitterze, Facebooku, YouTube i tym podobnych.

Oczywiście sprawca, który jest rzekomo nastolatkiem, został złapany i obecnie toczy się postępowanie sądowe, nie przyznając się do winy w dwóch przypadkach niewłaściwego korzystania z komputera.

Z drugiej strony firma Take-Two miała niedawną apelację o zarobkach w 2023 r., którą przedstawił Zelnick, który wyjaśnił: „Jeśli chodzi o wyciek, było to strasznie niefortunne i rzeczywiście traktujemy tego rodzaju incydenty bardzo poważnie”, dodając dalej: „Nie ma dowodów na to, że zabrano jakiekolwiek aktywa materialne, co jest dobrą rzeczą, a przeciek na pewno nie będzie miał żadnego wpływu na rozwój ani nic w tym rodzaju. Ale jest to strasznie rozczarowujące i powoduje, że jesteśmy coraz bardziej czujni w sprawach związanych z cyberbezpieczeństwem”.

Jeśli chodzi o Rockstar Games, firma radzi sobie lepiej niż kiedykolwiek, ponieważ GTA V sprzedało się do tej pory w ponad 170 milionach egzemplarzy, chociaż w zeszłym kwartale otrzymał rozczarowującą „zaktualizowaną i ulepszoną” wersję na konsole PlayStation 5 i Xbox Series X|S.

Dzięki temu komponent GTA Online wzrósł w tym kwartale o ponad 40 procent, przy zwiększonej monetyzacji w tempie o 36 procent wyższym niż gracze w poprzedniej generacji.

Ponadto pojawienie się GTA+, członkostwa premium dostępnego tylko na konsolach, odbiło się echem wśród widzów zarówno starych, jak i nowych, działających na poziomie o 49 procent wyższym w porównaniu z pierwszym kwartałem 2020 r. przed pandemią. Podsumowując, RDR2 nadal się rozwija, osiągając 45 milionów jednostek na całym świecie. Miły.

Nie opublikowano oficjalnej daty premiery ani zwiastuna GTA V i miejmy nadzieję, że nie będziemy musieli zbyt długo czekać.Źródło : https://www.club386.com/take-two-ceo-says-gta-vi-leak-was-terrible-but-wont-affect-development-window/